کدخبر: ۳۷۲۳۶۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ارزش پرتفوی صندوق ETF پالایش یکم باز هم کاهشی شد+ جدول قیمت هر سهم

اقتصادنیوز : همچون روز گذشته (دوشنبه۱۸ آبان ۹۹) تمام نماد های این صندوق امروز ۲۰ آبان نیز با صف فروش مواجه شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، نمادهای صندوق ای تی اف پالایش یکم امروز در حالی با صف فروش مواجه شدند که تمام آنها به پایین تر از نرخ تخفیفی دولت رسیده اند و خریداران را با ضرر مواجه کرده است.

بازگشایی 4 شرکت پالایشی در یک ماه گذشته و کاهش قیمت هر سهم این شرکت ها نسبت به آخرین قیمت ها ریسک خرید واحدهای صندوق ETF دوم را افزایش داده است به گونه ای که با در نظر گرفتن تخفیف اعمال شده از سوی دولت، قیمت فعلی سهام شرکت های پالایشی همانند دارایکم چندان جذاب به نظر نمی آید.

ارزش پالایش یکم (ETF دوم)

 قیمت هر سهم پالایشگاه تهران و اصفهان بسیار پایین تر از نرخ تخفیفی دولت قرار دارد و در صورت تداوم این رنج منفی، خرید آن سودی برای خریداران واحدهای  etf دوم در پی نخواهد داشت اما ارزش هر سهم پالایشگاه بندرعباس علی رغم آنکه توانست در هفته های گذشته خود را به بالاتر از قیمت تخفیفی برساند تا  تنها امید خریداران واحدهای این صندوق باشد، در روزهای اخیر به پایین تر از میزان فروش دولت رسید تا نارضایتی بیش از پیش خریداران را به بار آورد.

پالایشگاه های تهران و اصفهان پس از بازگشایی در رنج قیمت پایین تری نسبت به قیمت فروش دولتی قرار گرفتند و نماد پالایشگاه تبریز و بندرعباس نیز  به قیمت تخفیفی رسیده که بایستی دید می توانند در روزهای آینده خود را بالا بکشند یا خیر.
 
نام شرکت بورسی ارزش هر سهم امروز(تومان)  میزان تغییرات نسبت به روز قبل قیمت تخفیفی هر سهم(تومان)
شبندر 2304 3.02- 2752
شبریز 2493 3.8- 3020
شپنا

1359

2443
شتران 943  3.1- 2513

بخشی از سهام این شرکت ها که در اختیار دولت است در قالب صندوق etf با تخفیف 30 درصدی به متقاضیان واگذار شد که مهلت پذیره نویسی این صندوق تا یک شنبه 30 شهریور ماه تمدید شده بود.

بنا بر اظهارات مدیران بازار بورس، واحدهای ای تی اف دوم حداکثر تا یک ماه پس از آخرین روز عرضه خود، به قیمت روز قابل خرید و فروش خواهند بود اما تاکنون این نماد در معاملات قرار نگرفته است.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند