کدخبر: ۳۷۳۳۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دلیل جابجایی علایی با صالح در سازمان خصوصی سازی

قتصاد نیوز: دلیل کنار رفتن علی‌رضا صالح از ریاست سازمان خصوصی‌سازی مشخص شد.

به گزارش اقتصاد نیوز، روز گذشته سایت رسمی وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد:در پی استعفای علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی، حسن علایی عضو هیات عامل این سازمان با حفظ سمت به‌عنوان سرپرست منصوب‌شده است.

صالح خود تابستان گذشته جایگزین علی‌اشرف عبدالله حسینی در سازمان خصوصی‌سازی شده بود.

اطلاعات دریافتی اقتصاد نیوز نشان می‌دهد دلیل کنار گذاشتن صالح اختلاف‌نظر با وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره نحوه رسیدگی به ابهامات برخی واگذاری‌های گذشته بود. رئیس پیشین سازمان خصوصی‌سازی اصرار داشته ابهامات در هیات داوری رسیدگی شود.

بر اساس قانون برنامه سوم رسیدگی، اظهارنظر و اتخاذ تصمیم در مورد شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی از واگذاری‌ها در صلاحیت هیات داوری است. این هیات زیر نظر وزارت دادگستری است و دبیرخانه ان نیز در این وزارتخانه مستقر است.

ارکان هیات دو بخش است: منتخبان بخش خصوصی و تعاونی که شامل رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ،رییس اتاق تعاون می شود و پنج نفر از متخصصان امور اقتصادی، مالی، بازرگانی، فنی و حقوقی با تصویب هیات وزیران است. البته این متخصصان از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر دادگستری و رییس سازمان برنامه و بودجه به هیات وزیران پیشنهاد می شوند.

ظاهرا سازمان خصوصی تاکید داشته با توجه به ابهامات برخی واگذاری‌های در گذشته و حاشیه های ایجاد شده برای آن طبق قانون موارد باید دراین هیات طرح و رسیدگی شود.

این واگذاری‌ها شامل مواردی از قبیل هفت تپه، آب و خاک پارس و.. می شده است.

خصوصی سازی علایی صالح

 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند