کدخبر: ۳۷۳۳۸۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

روغن مایع در محلات نایاب شد / خرید روغن مایع با کارت ملی

اقتصادنیوز :‌فروش روغن در سطح خرده‌فروشی منوط به ارائه‌ی کد ملی شد.

مشاهدات میدانی خبرنگار اقتصادنیوز نشان می‌دهد روغن در سوپرمارکت‌ها و برخی اماکن خدماتی مثل کافه‌ها نایاب شده است. این در حالیست که شنیده‌ها از بالا بودن ذخیره‌ی روغن در انبارها حکایت دارد. دلیل نایابی به بی‌انگیزگی خرده‌فروش‌ها در تحویل روغن از عمده‌فروش‌ها بازمی‌گردد.

به گفته‌ی برخی از مغازه‌داران به‌دلیل عرضه‌ی روغن برمبنای دلار 4200 تومانی و فروش آن با سقف قیمتی همراه هست. تعزیرات نیز نظارت خود را بر رعایت قیمت مصوب و حساب‌کشی از صنوف خرد تشدید کرده است؛ بنابراین بخشی از خرده‌فروش‌ها با هدف پرهیز از دردسرهای تعزیراتی از خرید و عرضه‌ی روغن امتناع می‌کنند.

البته این امتناع می‌تواند تاکتیکی برای تسهیل نظارت‌های تعزیراتی نیز باشد. درواقع برخی از مغازه‌داران با استنتاج موقت به‌دنبال آن هستند که از امکان چانه‌زنی برای افزایش حاشیه‌ی سود برخوردار شود. اما این مشاهدات نشان می‌دهد حتی اگر قیمت‌های سطح خرده‌فروشی قرار باشد بر پایه‌ی 4200 تومان انجام شود، دولت با چه چالش‌های زیادی روبه‌روست؛ زیرا رعایت قیمت مصوب می‌تواند به محدودیت عرضه منجر شود. این در حالیست که از هم‌اکنون روغن‌های خرید گذشته با برچسب‌های جدید قیمتی در حال عرضه است.

این کمبود روغن اما در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های بزرگ وجود ندارد و کمبود روغن جامد نیز به زودی در این مراکز برطرف می شود . 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند