خبر مهم رییس سازمان بورس درباره افزایش سقف صندوق‌های سرمایه‌گذاری

کدخبر: 373700
اقتصادنیوز : ​سخنگوی شورای عالی بورس گفت: سقف صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر درآمد ثابت از ۳۰ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حسن قالیباف اصل در خصوص مصوبات دیشب شورای عالی بورس گفت: در خصوص افزایش سقف صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر درآمد ثابت تصمیم‌گیری شد.

 

سخنگوی شورای عالی بورس در این خصوص توضیح داد: در این جلسه مقرر شد سقف صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر درآمد ثابت از 30 هزار میلیارد تومان به 50 هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

بورس

رئیس سازمان بورس و اراق بهادار در ادامه افزود: همچنین در این جلسه در خصوص تغییر جزئیات نصاب سهام در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نیز تصمیم‌گیری شد. به این ترتیب، مصوب شد حداقل 50 درصد از مجموع 20 درصد نصاب سهام، به سهام عدالت تخصیص یابد و حداقل اوراق دولتی در  نصاب ها از 10درصد به حداقل 25 درصد افزایش پیدا کند.

قالیباف اصل در ادامه گفت: در این جلسه شورای عالی بورس مصوب شد بانک مرکزی در امور صدور مجوز برای صندوق های سرمایه گذاری وابسته به نهادهای مالی مرتبط با بانکها، تسریع و تسهیل کند. همچنین امکان تاسیس صندوق برای بانک‌های فاقد صندوق، فراهم و اجازه تاسیس بیش از یک صندوق برای بانک ها نیز صادر شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما