کدخبر: ۳۷۴۱۲۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توضیحات مهم رئیس کل بانک مرکزی درباره پرداخت وام یک میلیون تومانی

اقتصاد نیوز : رئیس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرامی اش توضیحاتی در خصوص پرداخت وام قرض الحسنه یک میلیونی به حدود ۱۰ میلیون سرپرست خانوار ارائه کرد.

 به گزارش اقتصادنیوز، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی که در اینستاگرام منتشر کرده،  نوشته است:  پرداخت وام قرض الحسنه یک میلیونی به حدود ۱۰میلیون سرپرست خانوار که درآمد ثابت ندارند  از محل همان اعتبارات ۷۵ هزار میلیارد تومانی اختصاصی نظام بانکی برای مقابله با آثار کرونا است. برای حفظ ثبات مالی وجلوگیری از انحراف  ازهدف تورمی، علی رغم نیاز به منابع مالی جهت تأمین نیازهای معیشتی مردم، بانک مرکزی چاره ای جز ادامه سیاست های انضباطی خود و عدم انبساط جدید پولی ندارد.

باتوجه به اهمیت کنترل نقدینگی و تورم ،کمکهای دیگری نیز که از سوی دولت و مجلس محترم برای معیشت مردم درنظر گرفته می شود، به این نکته مهم توجه داشته اند و به منابعی غیرازمنابع بانک مرکزی، برای تأمین آن ،تکیه می کنند.بانک مرکزی درخصوص کنترل تورم حداکثر تلاش خودرابه عمل آورده و از تمام ابزارهای لازم استفاده خواهد کرد.

 در آذرماه که برای کنترل شیوع بیماری کرونا برخی از مشاغل تعطیل می شوند،‌ شعب بانکها باحداکثر نصف تعداد کارکنان فعالیت خواهند داشت.ضمن قدردانی از  تلاشهای فداکارانه تمام همکاران بانکی درشعب بانکها، تمهیدات لازم برای کاهش ضرورت حضور مشتریان در شعب،براساس دستور العملهای ابلاغی، پیش بینی شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
108 نفر این پست را پسندیده اند