واکسن کرونا چه تاثیری روی بورس‌های آسیایی در معاملات امروز گذاشت؟

کدخبر: 374923
در معاملات امروز امید سهامداران نسبت به تولید واکسن کرونا و تاثیر آن بر بهبود اوضاع اقتصادی باعث شد تا بورس‌های آسیایی رشد خوبی را تجربه کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رویترز اعلام کرد، در حالی که طی روزهای گذشته شاهد تاخیر در اجرای بسته حمایت اقتصادی در آمریکا و افزایش قابل توجه تعداد مبتلایان به کرونا در جهان هستیم، اما بورس‌های آسیایی امروز روند خوبی را تجربه کردند. درواقع سهامداران معاملات خود را به امید عرضه واکسن کرونا و تاثیر آن بر بهبود هرچه سریع‌تر اوضاع اقتصادی کشورها انجام دادند. در ساعات اولیه بورس‌های اروپایی هم شاهد تحرکات خوبی بودیم به گونه‌ای که معاملات آتی شاخص یورو اسکاتز50، 0.29 درصد رشد کرد و معاملات آتی بورس آلمان هم 0,26 درصد مثبت شد.

دلیل امیدواری سهامداران نسبت به واکسن کرونا این است که شب گذشته یک مقام بلندپایه آمریکایی گفت که به احتمال زیاد توزیع واکسن کرونا از اواسط ماه دسامبر یعنی حدود سه هفته دیگر آغاز شود. تا ساعات پایانی شب گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز 12 میلیون نفر گذشت و بیش از 255 هزار نفر نیز به خاطر ابتلا به کرونا جان خود را در این کشور از دست داده‌اند.

گسترده‌ترین شاخص MSCI آسیا ـ اقیانوسیه خارج از  ژاپن در معاملات امروز 0.71 درصد رشد کرد و از رکوردی که روز جمعه ثبت کرده بود نیز پیشی گرفت. بورس کره 1.83 درصد بالا رفت و بورس استرالیا هم  0.34 درصد مثبت شد. شاخص شرکت‌های پرطرفدار چینی نیز 1.54 درصد در معاملات امروز بالا رفت. 

در حالی که در معاملات روز جمعه تعویق اجرای بسته‌های کمک اقتصادی در آمریکا از یک سو و بالا رفتن جدی تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا از سوی دیگر بورس این کشور را منفی کرد، اما معاملات آتی S&P500 وال استریت در بازارهای آسیایی امروز 0.27 درصد مثبت شد. باز هم شاخص ارزش دلار هم پایین آمد به 92.25 واحد رسید. 

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • محدوده ۲۳ هزار تومانی از دست نرفت

    اقتصاد نیوز: بازار دلار برای صعود منتظر دو سیگنال است، ماندن درهم بالای سطح ۶ هزار ۳۲۵ تومان و پایین نیامدن دلار از…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید