طرح دوفوریتی مجلس برای «تغییر فرایند تخریب منازل غیرمجاز محرومان و تامین مسکن برای آنها»+جزئیات

کدخبر: 375056
اقتصادنیوز : طرح تغییر فرایند تخریب منازل غیرمجاز محرومین و تامین مسکن برای آنها، با جمع آوری امضا از نمایندگان مجلس تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،  از مجلس خبر میرسد طرحی با عنوان تغییر فرایند تخریب منازل غیر مجاز محرومین و تامین مسکن برای آنها با 37 امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.

به گفته سید روح الله ایزدخواه، طرح بعد از امضای 37 نماینده در سامانه قانون گذاری مجلس ثبت شده و جمع آوری امضا از نمایندگان ادامه دارد.

در ماده واحده این طرح آمده است، از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون فرایند تخریب منازل و سرپناه های غیر مجاز تابع الزامات و طی مراحل زیر به ترتیب می‌باشد:

1-ثبت مشخصات خانوار افراد ساکن در منزل غیرمجاز توسط شهرداری و اعلام به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی یا درج آن در سامانه رفاه ایرانیان.

2-استعلام سنجی با بررسی وضعیت مجازی ساکنین در سامانه مذکور توسط وزارت تعاون و ارجاع به نهادهای حمایتی در صورت داشتن شرایط محرومیت و نیازمندی به تشخیص این وزارت.

3_بررسی میدانی وضعیت معیشتی خانوار توسط نهادهای حمایتی که از سوی وزارت مذکور به آنها ارجاع شده است و اعلام برنامه تامین یا عدم تأمین مسکن برای ساکنین به شهرداری.

4_ تامین مسکن در صورت استقبال ساکنین به نحو مقتضی توسط نهادهای حمایتی و تحویل به خانوار و اقدام به جابجایی به مسکن جدید اعلام به شهرداری و ثبت آن در سامانه رفاه ایرانیان.

5_ صدور حکم تخریب.

6_ اجرای حکم تخریب با حضور نمایندگان زیربنای شهرداری ناجا کمیته امداد بهزیستی داستان و گروه های مردم نهاد.

تبصره 1_در صورت استنکاف ساکنین جابجایی به منزل جدید صدور و اجرای حکم بلامانع است.

تبصره2_ در صورت قلبمون شهری از اجرای این قانون علاوه بر آنها مسئولیت قریب به صورت گرفته با برتری مقابل شهرداری در منطقه یا ناحیه شهری مربوطه می‌باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما