معاون سازمان برنامه و بودجه:

بودجه واکسن کرونا در لایحه بودجه ۱۴۰۰ آمده است/ افزایش یارانه دارو

کدخبر: 377223
اقتصادنیوز : معاون سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: یارانه دارو و شیر خشک در بودجه 1400 تا 209 درصد افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، حمید پوراصغری، معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه بودجه واکسن کرونا در لایحه بودجه 1400 در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: یارانه دارو و شیر خشک در بودجه 1400 تا 209 درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: اعتبارات تملک دارایی در بودجه سال آینده از 88 هزار میلیارد تومان به 104 هزار میلیارد تومان رسیده که البته این رقم با توجه به درآمدهای اختصاصی که برای برخی از دستگاه‌ها دیده شده و همچنین بند ه تبصره 4 قانون برنامه و بودجه بالاتر هم خواهد رفت.

پوراصغری گفت: همچنین تسهیلات مشوق‌های صادراتی نسبت به بودجه امسال 67 درصد، رشد اعتبارات داشته و اعتبارات سازمان ملی استاندارد هم 157 درصد بالاتر رفته است.

وی تاکید کرد: یارانه خرید نان را هم از 12 هزار میلیارد تومان به 22 هزار میلیارد تومان افزایش دادیم که این یک جهش در خرید تضمینی گندم خواهد بود.

معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: اعتبارات تنظیم کالاهای اساسی هم با رشد 75 درصدی مواجه بود. همچنین در بودجه 1400 شاهد رشد 80 درصدی اعتبارات تملک، دارایی سرمایه‌ای، محیط زیست با تامین تجهیزات کالایی اتفاع حریق بودیم. همچنین برای اصلاح ژنتیک جوجه‌های یک روزه هم اعتبارات را افزایش داده‌ایم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما