طرح‌های مختلف نمایندگان مجلس برای افزایش حقوق کارگران

کدخبر: 377426
اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس از در دست بودن طرح‌هایی برای افزایش حقوق کارگران خبر داده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، بیست و سوم مهرماه اعضای کارگری شورایعالی کار، درخواست جلسه فوق‌العاده برای ترمیم مزد و جبران قدرت خرید از دست رفته کارگران را در وزارت کار ثبت کرده‌اند اما معاونت روابط کار این وزارتخانه علیرغم گذشت بیش از پنجاه روز، هنوز اقدام به برگزاری جلسه سه‌جانبه نکرده است.

 

در این بین، نمایندگان مجلس از طرح‌هایی برای افزایش عادلانه حقوق کارگران خبر داده‌اند؛ در روزهای گذشته علی بابایی (رئیس فراکسیون کارگری) از کلید خوردن طرحی برای حذف دخالت دولت در مذاکرات مزدی خبر داد و اعلام کرد باید قدرت چانه‌زنی کارگران افزایش یابد.

پس از آن، امروز (شانزدهم آذرماه) ولی اسماعیلی (نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) اظهار کرد: درخواست ما همواره در کمیسیون اجتماعی مجلس این بوده که حقوق کارگران ‌باید براساس نرخ تورم افزایش یابد، اما هیچ‌گاه در دولت‌‌های مختلف این امر محقق نشده است.

وی گفت: بنده پیشنهاد برگزاری جلسات شورای عالی حقوق و دستمزد به صورت هر شش ماه یک بار برای تعیین میزان افزایش حقوق و دستمزد کارگران را مطرح کرده‌ام، زیرا امروز در وضعیتی قرار داریم که شاهد تورم بیش از 60 درصد هستیم، حتی می‌توان گفت که این تورم شناور و روزانه متغیر است.

با این اوصاف، آیا در روزهای باقیمانده از آذرماه، شاهد برگزاری جلسه شورایعالی کار و ترمیم دستمزد سال جاری خواهیم بود؟ نمایندگان کارگری این شورا در حالی خواستار برگزاری جلسه شده‌اند که یک بند از بخشنامه مزدی سال جاری اجازه ترمیم و افزایش دستمزد در میانه سال را می‌دهد؛ آیا این بند بالاخره اجرایی خواهد شد؟

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
  • هزینه سیاست ارز ترجیحی در سال آینده

    اقتصاد نیوز: به گفته نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نرخ ارز تخصیصی برای دارو تغییر نکرده و مانند روند…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید