پاسخ به شبهات بودجه بنیاد شهید حاج قاسم سلیمانی

کدخبر: 377522
اقتصادنیوز :‌سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به شبهات رسانه‌ای درباره بودجه بنیاد شهید حاج قاسم سلیمانی، اعلام کرد: این ردیف سال گذشته از سوی مجلس در بودجه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به متن قانون بودجه 1399 اضافه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به شبهات رسانه‌ای درباره بودجه بنیاد شهید حاج قاسم سلیمانی، اعلام کرد: این ردیف سال گذشته از سوی مجلس در بودجه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به متن قانون بودجه 1399 اضافه شد.

در سال 1398 هم­زمان با شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی، لایحه بودجه سال 1399 در مجلس شورای اسلامی در حال رسیدگی بود که دو ردیف به ­شرح زیر در بودجه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تصویب رسید:

1-    ردیف 111377 با عنوان: طرح شهید سلیمانی (پیشرفت و آبادانی دهستان­ها)

2-    ردیف 111398 با عنوان: بنیاد فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی

ردیف­‌های مذکور در صفحات 108 و 109 قانون بودجه سال 1399 (ماده واحده و جداول کلان منابع و مصارف) درج و منتشر شده است.

این دو ردیف مشابه سایر ردیف­های مربوط به ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لایحه بودجه سال 1400 نیز تکرار و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

عموم ردیف­های بودجه‌­ای سپاه به نام شهدای گرانقدر نام­گذاری شده است، لذا دستگاه اجرایی دو ردیف یاد شده با نام «شهید حاج قاسم سلیمانی» ستاد مشترک سپاه پاسداران بوده و ربط دادن آن به خانواده معزز سردار دل­ها گناه بزرگی است که عده‌­ای با اغراض سیاسی از خالی بودن ذهن مردم از اعداد و ارقام بودجه سوء استفاده می‌­نمایند.

 

تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید