سکه عقب نشینی کرد

سکون عجیب در بازار ارز + نمودار وجدول

کدخبر: 377747
اقتصادنیوز: امروز 17 آذر 99 در سومین روز هفته، اخبار زیادی به بازار ارز رسید، ولی نتوانست قیمت ها را جا به جا کند.

به گزارش اقتصادنیوز روز دوشنبه دلار در یک بازه کوچک 130 تومانی حرکات نوسانی خود را انجام داد و در نهایت هم نه تنها نتوانست از خط 26 هزار تومانی عبور کند که با دو دهم درصد افت روی محدوده 25 هزار و 800 تومانی قرار گرفت.

 بازار ارز در هفته جاری نوسان قابل توجهی نداشته است و دچار سکونی شده است که برای بسیاری از معامله گران غیرمنتظره بوده است. معامله گران عادت به تغییرات سنگین داشتند و تغییرات اندک روزهای اخیر،‌ آن ها را خسته کرده است. به گفته برخی فعالان، در صورتی که نوسانات کم دامنه دلار ادامه پیدا کند، معامله گران در موقعیت فروش قرار خواهند گرفت تا با خرید در قیمت های پایین تر یک بار دیگر شانس کسب سود را برای خود فراهم کنند. با این حال، تعدادی زیادی از فعالان هم باور دارند، هیچ کس در بازار ارز حاضر به ریسک نیست؛ معامله گران تمایلی به خرید و فروش خاصی ندارند و در انتظار اتفاقات تعیین کننده در بازار هستند.

در بازار سکه وضعیت کمی متفاوت تر از بازار دلار بود. معامله گران سکه تمایل بیشتری به فروش داشتند و همین موضوع هم موجب شد که این فلز گران بها افت بیشتری را تجربه کند. سکه امروز نزدیک به یک درصد از ارزش خود را از دست داد و در محدوده 12 میلیون و 200 هزار تومان قرار گرفت. «اقتصاد نیوز» در گزارش دیروز خود اشاره کرده بود که با توجه به نزدیک شدن به محدوده مقاومتی 12 میلیون و 400 هزار تومانی و بالا رفتن حباب این فلز گران بها، خرید سکه پرریسک تر شده است. در صورتی که دلار در روز آتی هم رشد خاصی را تجربه نکند‌، سکه ظرفیت افت بیشتر را هم خواهد داشت. با این حال، برخی از معامله گران عنوان می کنند که سکه بازان به دنبال آن هستند که مرز 12 میلیون تومانی را تبدیل به کف قیمت سکه کنند و تا زمانی که قیمت به زیر آن نرفته است، جریان بازار نزولی نخواهد شد. در این شرایط یک عامل هم می تواند فلز گران بهای داخلی را تحریک به رشد بیشتر کند و آن هم رشد بهای اونس طلا در بازارهای جهانی است. طلا بعدازظهر امروز از سطح هزار و 850 دلاری عبور کرد و اثر آن می تواند فردا در بازار سکه مشخص شود.

  • بازدهی بازار 17 آذر 99
  • روند بهای سکه و ارز 17 آذر99
  • روند بهای سکه 17 آذر 99
  • روند بهای درهم 17 آذر 99
  • روند بهای دلار17 آذر 99
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید