سازمان هواپیمایی کشوری:تاکنون مجوزی برای ایر تاکسی نداده‌ایم

کدخبر: 378140
اقتصادنیوز : سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که تنها مرجع صدور مجوز فعالیت‌های هوانوردی از جمله تاکسی هوایی بوده و تاکنون برای هیچ شرکتی پروانه بهره برداری و ارائه این خدمات را صادر نکرده است.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: برخلاف مطالب مطرح شده در رسانه ها درباره  مجوزهای فعالیت ایرتاکسی، تاکنون این سازمان برای هیچ شرکتی، پروانه بهره برداری  و ارائه خدمات تاکسی هوایی به شکل اخص صادر نکرده و مطالب مطرح شده اشاره به فعالیت متعارف شرکت‌های هواپیمایی موجود دارد.

گفتنی است تاکسی هوایی یک مدل کسب و کار و بازرگانی هوانوردی است که شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند با این الگو و در قالب فرآیندهای پیش بینی شده ذیل قانون هواپیمایی کشوری ودستورالعمل های تخصصی مربوطه، به جابجایی مسافر و بار بپردازند.

در ادامه اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشور آمده است: مدل بازرگانی شرکت‌های هوایی به دو دسته برنامه‌ریزی شده و غیربرنامه‌ای تقسیم می‌شود. در مدل غیر برنامه‌ای، الگوی چارتری و الگوی سفر بر مبنای تقاضای مسافر وجود دارد که فعالیت ایر تاکسی در این حوزه، یعنی مدل غیربرنامه‌ای، مبتنی بر تقاضا است.

از همین رو، شرکت‌های هواپیمایی دارای مجوز از سازمان در صورت داشتن مشتری و ناوگان متناسب با الگوی فعالیت ایرتاکسی (ناوگان با زیر ۱۹ صندلی) می‌توانند به شیوه غیربرنامه‌ای مبتنی بر تقاضا نیز به ارائه این خدمات بپردازند.

همچنین سازمان هواپیمایی کشوری در راستای تسهیل در راه اندازی و بهره برداری از هواپیماهای زیر ۱۹ نفر برای بخش خصوصی، اقدام به تشکیل کمیته هوانوردی عمومی کرده و با برگزاری جلسات مدون درحال تهیه شیوه نامه ها و زیرساختهای توسعه هوانوردی عمومی است. اما تاکنون تغییری در قوانین موضوعه قبل صورت نگرفته و صرفا در دست تحقیق است.

لازم به ذکر است سازمان هواپیمایی کشوری  در صورت دریافت تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران و فعالان این حوزه آماده است نسبت به بررسی شرایط و صدور مجوزهای مربوطه اقدام کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما