تاکید محسن رضایی بر اصلاح لایحه بودجه/ تحریم‌ها تا ۵ سال آینده ادامه دارد​

کدخبر: 378430
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که تحریم ها با وجود روی کار آمدن بایدن تا ۵ سال آینده ادامه خواهد داشت با انتقاد از پیش بینی فروش ۲.۳ میلیون بشکه نفت در بودجه گفت: معلوم می‌شود که نمی‌خواهیم از تحولات درس بگیریم و روی پای خود بایستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محسن رضایی با تحلیل لایحه بودجه 1400 گفت: این که فروش دو میلیون و 300 هزار بشکه نفت در لایحه بودجه مبنای طرح ریزی درآمد دولت باشد معنی اش این است که همچنان می‌خواهیم به روابط خارجی و رفتار کشور‌های دیگر نگاه کنیم در حالی که کاملا روشن است که چه بایدن تائید شود و چه ترامپ بتواند از دیوان عالی امریکا اوضاع را برگرداند، تحریم‌ها تا چهار - پنج سال دیگر ادامه خواهد داشت.

رضایی هشدار داد: ترامپ جمهوری خواه و چه بایدن دمکرات در پی این هستند که تحریم‌های اقتصادی را به عنوان فشار روی گرده ملت ایران ادامه دهند و این که ما بخواهیم بودجه، مخارج و درآمد‌های دولت را بر اساس اتفاقی از بیرون مرز‌ها تعیین کنیم ریسک خطرناکی است و معلوم می‌شود که نمی‌خواهیم از تحولات درس بگیریم و روی پای خود بایستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ساختار بودجه باید بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی تنظیم شود در حالی که این کار انجام نشده است.

وی افزود: در این چارچوب باید نقش مردم را در امور زیربنایی و عمرانی تعریف کنیم و مشوقاتی برای آنان در نظر بگیریم و به تدریج این فعالیت‌ها را به ملت واگذاریم.

رضایی لزوم توجه به محرومیت و فقرزدایی را در لایحه بودجه ضروری دانست و گفت: دولت ایران یکی از دولت‌های ثروتمند است که با استفاده از شرکت‌های دولتی، معادن و املاک می‌تواند با توزیع عادلانه، شبیه آن چه در سهام عدالت انجام شد بخش عظیمی از محرومیت و فقر را در سال 1400 برطرف کند، اما چنین تحولی نیز در لایحه بودجه دیده نمی‌شود.

وی افزود: انتظار می‌رفت که برای مشارکت مردم در سرمایه گذاری‌های زیربنایی و رفع فقر به شکل حرکت تحولی انجام شود که این هم در لایحه بودجه 1400 صورت نگرفته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: از مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که طبق اختیارات قانونی و توانش؛ با اصلاح لایحه بودجه 1400 دو عامل جلب مشارکت مردم در سرمایه گذاری‌ها و رفع فقر را در آن اعمال کند.

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
  • شستا در صدر جدول ارزش معاملات بازار سهام امروز

    امروز شاخص کل بورس در یک ساعت ابتدایی ۲۰ هزار واحد افت کرد. اما پس از آن تغییر جهت داد و در نهایت به سطح یک میلیون و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید