بهبود‌یافتگان کرونا در آذر باز هم رکوردی دیگر را ثبت کردند

افت درجه تب کرونایی در هفته‌های پایانی پاییز + نمودار

کدخبر: 378851
اقتصادنیوز : در بیست و دومین روز آذر آمارهای نگران کننده کرونا افتی محسوس را به ثبت رساندند، این آمار ها میزان ابتلا را به کمترین حد ماهانه خود رسانده و رکوردی دیگر را در زمینه بهبودهای روزانه ثبت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز، در روز 22 آذر ماه وزارت بهداشت و درمان در گزارش روزانه خود از وضعیت کرونایی کشور اعلام کرد مبتلایان این روز  به کمترین حد خود در 1 ماه گذشته رسیده است. بررسی‌ها از دیگر متغیرهای اعلام شده کرونایی نشان از دو رکورد دیگر داشت. در همین خصوص میزان بهبودیافتگان از بیماری کرونا در این روز به حدی معادل با 12 هزار و 890 نفر رسید که بیشترین مقدار روزانه این متغیر از بدو ورود کرونا تا کنون به حساب می‌آید. 

رکورد دیگری که در این روز به ثبت رسید به میزان تستهای روزانه اشاره دارد. این متغیر در روز گذشته  46 هزار و 191 نفر بود که بالاترین رقم تاکنون به حساب می آید. افت مبتلایان روزانه در این روز در کنار رکورد تستها موجب شد تا نسبت ابتلا به تست روزانه به کمترین حد خود در یک ماه گذشته برسد. آیا این تغییرات می تواند نشانه ای از خلاصی کرونا از وضعیت قرمز پاییزی خود باشد؟بررسی متغیرهای کرونایی در این روز چه داستانی را روایت می کنند؟

کف یک ماهه ابتلا در رکورد تست‌ها

میزان مبتلایان روزانه در آمار های کرونایی از مهمترین شاخص های شیوع کرونا در کشور به حساب می آید. در همین رابطه این متغیر در روز 22 آذرماه با 14.5 درصد کاهش نسبت به روز قبل به حدی معادل با 8 هزار و 201 نفر رسید. این کمترین میزان  متعیر ابتلا در یک ماه گذشته بوده است.

پایین‌تر آمدن حد ابتلای روزانه در شرایطی رخ داد که میزان تستها در این روز بازهم رکوردی دیگر را به ثبت رساید. در همین خصوص 46 هزار و 191 نفر در 22 آذر تست کرونا داده اند که پاسخ 8 هزار و 201 نفر از آنها مثبت بوده است.

چنانچه میزان مبتلایان روزانه را به شمار تست‌ها دراین روز تقسیم کنیم شاخصی حاصل می شود که آن را نسبت ابتلا به تست نامگذاری می کنیم. این نسبت در روز گذشته 17.75 درصد محاسبه می شود که  کمترین حد این متغیر در یک ماه گذشته به حساب می آید.

کاهش آماری فوتی ها و مبتلایان روزانه به تنهایی نمی تواند وضعیت کرونایی کشور را توصیف کند. در همین راستا در کنار این شاخص ها برای تعیین شیوع این بیماری لازم است که وضعیت بستری ها در بیمارستان های کشور نیز مورد ارزیابی قرار بگیرد.

کرونا 22 آذر

بستری روزانه در کف دو ماهه

وزارت بهداشت و درمان شمار بستری های روزانه این بیماری را در روز 22 آذر ماه هزار و 286 نفر اعلام کرد. مقایسه این رقم با آمار اعلام شده این مرکز در روز های قبل نشان میدهد که میزان فوق کمترین حد روزانه بستری در دو ماه گذشته بوده است. 

بخش دیگری از بستری های روزانه کرونا به وضعیت بیماران بدحال اشاره دارد. روند این متغیر نیز در این روز همانند دیگر متغیرها نشان از کاهشی محسوس دارد. البته این کاهش در ادامه روند نزولی این شاخص بوده که از هشتم آذر آغاز شده است.

کرونا 22 آذر

کاهش فوتی‌ها؛ غوغای بهبودیافتگان

در کنار این کاهش‌ها، بررسی آماری فوتی های روزانه نیز افتی محسوس را در این روزها به ثبت رسانده است. در همین خصوص تعداد فوتی های روزانه با 4.7 درصد افت نسبت به روز گذشته 221 نفر رقم خورد. این میزان پایین ترین حد متغیر سیاه کرونایی در دو ماه گذشته بوده است. 

مقایسه این متغیر با موقعیت مشابه خود در ماه قبل نیز نشان می دهد که حد فوتی های روزانه افتی معادل با 51 درصد داشته است. 

کاهشی که در آمارهای نگران کننده کرونایی در این روز به ثبت رسید موازی با افزایشی بوده است که در تعداد بهبودیافتگان کرونایی شکل گرفته. در همین خصوص در روز گذشته 12 هزار و 890 نفر از بستر این بیماری برخاسته و بهبود پیدا کرده اند. این رقم در تمام مدت شیوع کرونا درکشور بی سابقه بوده و رکوردی جدید به حساب می آید. 

به طور کلی کاهش آمارهای نگران کننده کرونا درکشور در کنار افزایشی که شمار بهبودی های روزانه دراین روز داشته اند نشان از وضعیتی امیدوار کننده در وضعیت بیماری کرونا در کشور دارد.

کرونا 22 آذر

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما