کدخبر: ۳۸۰۶۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بررسی افزایش حقوق کارگران در مجلس

اقتصادنیوز : سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از بررسی و تصمیم‌گیری در میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده در نشست فردای این کمیسیون خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، علی بابایی‌کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از جلسه این کمیسیون برای بررسی و تصمیم‌گیری درباره میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده خبر داد و اظهار کرد: قرار است در این جلسه که درباره میزان و چگونگی افزایش حقوق کارگران در سال  آینده تصمیماتی اتخاذ شود.

وی با اشاره به پیشنهادات تعدادی از نمایندگان مجلس درباره میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده، طبق لایحه بودجه سال 1400، گفت: از زمان ارائه لایحه بودجه سال 1400 از سوی دولت به مجلس، پیشنهادات متعددی از سوی نمایندگان برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده مطرح شده که شامل افزایش 35، 40 و یا حتی 30 درصدی می‌شود.

تازه‌ترین خبرها و تحلیل‌های اقتصادی را در اینستاگرام اقتصادنیوز هم مشاهده کنید

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: نمایندگان پیشنهادات‌شان برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده را به کمیسیون  اجتماعی مجلس ارائه داده‌اند که قرار است در جلسه فردا (سه‌شنبه، دوم دی) این کمیسیون با حضور تعدادی از معاونان وزارت رفاه و مدیرانی از سازمان تأمین اجتماعی، این پیشنهادات را بررسی کنیم.

بابایی‌کارنامی اضافه کرد: مسئولیت قانونی تصمیم‌گیری نهایی درباره تعیین میزان افزایش حقوق کارگران، به عهده شورای عالی حقوق و دستمزد است، ما در این جلسه، فقط پیشنهادات را بر مبنای واقعیت‌های جامعه و نرخ تورم و قیمت کالاهای اساسی بررسی و با معاوانان وزارت رفاه مطرح می‌کنیم.

وی ادامه داد: قصد داریم با مطرح کردن پیشنهادات نمایندگان مجلس درباره میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده، این پیشنهادات در تصمیم‌گیری شورای عالی حقوق و دستمزد در این امر تأثیرگذار باشد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: بارها گفته‌ایم که میزان افزایش حقوق کارگران در سالجاری نیز مطابق با نرخ تورم افزایش نیافته و حداقلی بوده است، بنابراین تلاش می‌کنیم این رقم در سال آینده به واقعیت‌ها نزدیک شود.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند