امازون تعطیل شد

کدخبر: 380686
ابتلای کارگران شرکت آمازون به ویروس کرونا باعث شد تا این شرکت انبارهای خود رادر نیوجرسی موقتا تعطیل کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس و  رویترز، شرکت نیوجرسی آمازون شب گذشته اعلام کرد: به خاطر گسترش شیوع کرونا در میان کارگران و کارمندانش انبارهای خود در نیوجرسی را موقتا تعطیل کرده است.

سخنگوی این شرکت طی بیانیه‌ای گفت: از طریق انجام تست‌ها به این نتیجه رسیده‌ایم که در شمال نیوجرسی تعداد کارگران آمازون که به کرونا مبتلا شده‌اند، افزایش یافته و به همین دلیل انبارهای خود در این منطقه را تعطیل کرده‌ایم.

شرکت آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی در جهان است اما مدعی شده تعطیلی این تأسیسات تأثیری بر فعالیت‌های این شرکت نخواهد گذاشت. البته آمازون نگفته که چه تعداد از کارگرانش در نیوجرسی که مرکز بسته‌بندی کالاهای آمازون است به کرونا مبتلا شده‌اند.

این شرکت بزرگ آمریکایی گفته حقوق کارگرانی که به خاطر تعطیلی انبارها سر کار نمی‌آیند را پرداخت خواهد کرد. شرکت آمازون در ماه اکتبر گفته بود که طی سال جاری 19 هزار نفر از کارمندانش به کرونا مبتلا شده‌اند.

برخی کارمندان و نمایندگان اتحادیه‌های کارگری آمازون طی ماه‌های گذشته نسبت به این مسأله که آمازون با باز نگه داشتن انبارهایش جان کارگران و کارمندان را به خطر انداخته، بارها اعتراض کرده‌اند.

تیتر یک
  • سرگشتگی در بازار فلز گران بهای داخلی

    اقتصاد نیوز: امروز برای سکه روز راحتی نیست، زیرا در روز گذشته سکه از نقطه مقاومتی در بازار نتوانست عبور کند. نقطه ای…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید