جزئیات آخرین پیشنهادها برای افزایش حقوق کارمندان

کدخبر: 380704
کمیسیون اجتماعی مجلس پیشنهادی را تصویب کرد که براساس آن در صورت تایید کمیسیون تلفیق و تصویب آن در صحن علنی مجلس افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده به صورت پلکانی اعمال شود.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز  سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از مصوبه ای خبر داده است که بر اساس آن در سال آینده حقوق کارمندان به صورت پلکانی تا 25 درصد افزایش خواهد یافت. بر این مبنا مصوبه کمیسیون اجتماعی با مفاد لایحه بودجه دولت در خصوص افزایش 25 درصدی حقوق کارکنان دولت تفاوت خواهد داشت.

به  گفته علی بابایی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس ، اعضای کمیسیون مصوب کردند که حقوق کارکنان دولت در سال آینده 25 درصد افزایش پیدا کند و البته این افزایش حقوق به صورت پلکانی اعمال شود.

بررسی های اقتصادنیوز حاکی از این است که پیشتر، پیشنهاد افزایش حقوق پلکانی از سوی محمدرضا میرتاج الدینی، نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مطرح شد؛ به این صورت که حقوق های پایین تر افزایش بیشتری داشته باشند و حقوق های بالاتر، افزایش کمتری را شامل شوند، اما بخاطر چالش هایی که دولت در نحوه افزایش حقوق ها و تعیین مرز  میزان افزایش حقوق ها داشت ، این پیشنهاد مورد استقبال قرار نگرفت.

اگرچه افزایش پلکانی حقوق ها سال 85 و 86 نیز اجرایی شده بود، اما حاشیه‌های آن نشان داد که تجربه موفقی نبوده است؛ درواقع مبنا بر این بوده است که افزایش حقوق 30 تا 15 درصدی درنظر گرفته شود؛ به این صورت که برای حقوق های پایین افزایش 30درصدی اعمال شود و حقوق های بالاتر نیز افزایش 15 درصدی را شامل شوند ؛ درواقع افزایش حقوق به ترتیب در حقوق‌ها و دریافتی‌های بالاتر کمتر باشد.

حال باید منتظر بود و دید آیا تصمیم کمیسیون اقتصادی مجلس به قانون تبدیل خواهد شد یا خیر و اینکه آیا تجربه ناموفق سال های 85 و 86 تکرار می شود یا دولت شیوه جدیدی برای مرزبندی دقیق وبدون حاشیه میزان افزایش ها پیش‌بینی خواهد کرد.

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید