فلز گران بهای داخلی با دلار حرکت خواهد کرد

هشدار سیاسی به بازار سکه

کدخبر: 381565
اقتصاد نیوز : سکه برای اینکه با سرعت زیادی افزایشی شود، سه مانع را در مقابل خود می بیند.

به گزارش اقتصادنیوز، «وضعیت هشدار در بغداد به بالاترین سطح خود رسیده است». خبرهایی مشابه با این عنوان، از اواخر روز جمعه، به میزان زیادی در کانال های اطلاع رسانی معامله گران منتشر شد. طبیعتا هدف از انتشار وسیع این اخبار بود که سطح نگرانی معامله گران بالا رود و خریدهای سکه و ارز افزایش پیدا کند. 

با این حال، قیمت سکه برای اینکه با سرعت زیادی افزایشی شود، سه مانع را در مقابل خود می بیند. اولین مانع، حباب این فلز گران بهاست؛ فلز گران بهای داخلی در انتهای هفته گذشته حدود 500 هزار تومان حباب داشت و در واقع نزدیک به 5 درصد بالاتر از ارزش ذاتی خود معامله می شد.

حباب سکه

دومین مانع برای قیمت سکه، افزایش فروش ها در نزدیکی محدوده 12 میلیون و 200 هزار تومانی است. به عبارت دیگر، ممکن است سکه در واکنش به اخبار و نگرانی های سیاسی حتی به بالای 12 میلیون تومان برود، ولی برای عبور از مقاومت 12 میلیون و 200 هزار تومان دشواری های زیادی دارد.

سومین مانع سکه، تعطیلی بازار طلای جهانی است؛ این مساله موجب می شود که سکه بیشتر از همیشه به روند دلار متکی باشد. اسکناس آمریکایی هم به طور خاص در چهار هفته اخیر، توان عبور از سطح 26 هزار و 300 تومان را نداشته است، در نتیجه بازیگران بازار سکه دشوار است که با تکیه بر متغیر دلار بخواهند خریدهای خود را بسیار شدت ببخشند.

به گفته برخی فعالان، ممکن است سکه در واکنش به نگرانی های سیاسی تا حدی افزایشی شود، ولی نمی توان گفت که این افزایش باعث ثبت رکوردهای جدید در بازار شود. اگر تنش ها در عراق ادامه پیدا نکند، حتی احتمال افت سکه نیز وجود خواهد داشت.

حباب سکه

 

 

تیتر یک
  • پیشرفت های محسوس در وین اما موانع همچنان باقی است

    اقتصاد نیوز: گره اصلی مذاکرات وین کجاست به نظر می رسد دامنه اختلافات فقط به حوزه تحریم ها نیز محدود نمی شود و اختلافات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما