جزییات جلسه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰

کدخبر: 381898
اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در دیدار با وزیر نفت و رییس بانک مرکزی وضعیت صادرات نفت و شرایط ارزی کشور را مورد ارزیابی قرار دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  نشست کمیسیون تلفیق رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور عصر  روز گذشته با حضور بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت و عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد. در این دیدار اعضای کمیسیون با این دو مقام دولتی درباره وضعیت صادرات نفت و شرایط ارزی کشور به گفت وگو نشستند.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: کلیات لایحه بودجه در بخش‌های صادرات و فروش ۲.۳ میلیون بشکه نفت در روز و شرایط ارزی کشور با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت و همتی رئیس کل بانک مرکزی بررسی شد.

وی تصریح کرد: وزیر نفت در این نشست تاکید کرد،  که تمام تلاش خود را برای بدست آوردن سهمیه کشورمان در اوپک برای تحقق صادرات ۲.۳ میلیون بشکه نفت در روز بکار خواهد بست و در صورت ادامه شرایط به شکل کنونی در عرض ۳ ماه به این هدف خواهیم رسید.

 سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس تصریح کرد: رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه اعلام کرد،  شرایط کشور خوشبختانه در بحث ارز و میزان فروش نفت بهتر شده و میزان فروش نفت نیز رشد قابل توجه داشته، همچنین در سال جاری تورم نقطه به نقطه کاهش یافته است.

 

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید