وزیر نیرو:

۷۰۰ هزار دلار از مطالبات صادرات برق و گاز از عراق دریافت شد

کدخبر: 382630
اقتصادنیوز : وزیر نیرو با اشاره به سفر خود به عراق گفت: درباره مطالبات مربوط به صادرات برق و گاز به عراق جلسات خوبی برگزار شد و توافقات خوبی صورت گرفت. بخشی از مطالبات ما یعنی چیزی حدود ۷۰۰ هزار دلار را دریافت کردیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رضا اردکانیان وزیر نیرو ظهر امروز(چهارشنبه ۱۰ دی) در حاشیه جلسه هیئت دولت در رابطه با نتایج سفر به عراق در زمینه صادرات برق، اظهار کرد: دیروز برای پیگیری مسائل مربوط به توسعه روابط اقتصادی دو کشور به عراق رفتم و با وزرای برق، تجارت و روسای کل بانک مرکزی و بانک تجارت عراق گفتگو داشتم.‌ امیدواریم اجلاس پیش رو منجر به توسعه روابط شود. 

وی عنوان کرد: درباره مطالبات مربوط به صادرات برق و گاز به عراق جلسات خوبی برگزار شد و توافقات خوبی صورت گرفت. بخشی از مطالبات ما یعنی چیزی حدود ۷۰۰ هزار دلار را دریافت کردیم. 

ایران آماده صادرات گاز به عراق شد

اردکانیان بیان کرد: فردا پنجشنبه در پویش هر هفته «الف ب» ایران پروژه هایی در آذربایجان غربی، اردبیل و اصفهان افتتاح خواهیم کرد و با این تعداد افتتاح ان شاءالله ۱۹۰ پروژه به بهره برداری خواهد رسید. از مهمترین آنها افتتاح سد کانی سیپ در آذربایجان غربی است که فردا افتتاح رسمی خواهد شد. 

وی در رابطه با خاموشی معابر اتوبان ها گفت: خاموشی اتفاق نیفتاده اما طبیعتا وقتی در اوج گرما در تابستان یا در آستانه فصل سرد در زمستان هستیم طرح های مدیریت مصرف با جدیت دنبال می شود. البته عادت صحیح مصرف کردن را باید در تمام ابعاد به کار بگیریم.

اردکانیان افزود: ما دل‌مشغول گاز مورد نیاز برای نیروگاه ها و کارخانه ها هستیم و سعی خواهیم کرد در بخش های که نیاز به اصلاح دارد تصمیماتی اتخاذ شود. یکی از این موارد خاموشی در معابری است که مشکلی ایجاد نکند. اگر در شهرهایی مشکلاتی ایجاد کرده یا ایجاد کند برطرف می شود. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما