ثروت ۶ میلیون ایرانی خارج از کشور چقدر است؟

کدخبر: 382724
اقتصادنیوز :عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ۶ میلیون ایرانی در خارج از کشور هستند که ۲ هزار میلیارد دلار ثروت دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت، ‌علیرضا سلیمی به تشریح نشست اعضای هئیت رئیسه فراکسیون ایرانیان خارج از کشور با معاون کنسولی، حقوقی و ایرانیان وزارت خارجه اشاره کرد و گفت: در این نشست که با مسئولان مربوطه وزارت خارجه برگزار شد، موارد مربوط به امور ایرانیان مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: ۶ میلیون ایرانی در خارج از کشور هستند که ۲ هزار میلیارد دلار ثروت این افراد است و یکی از مواردی که در این نشست مطرح شد این بوده که ما چگونه می‌توانیم برای سرمایه‌گذاری ایرانیان برنامه ریزی کنیم که بخشی از این وجوه عظیم، وارد کشور شود.

وی تاکید کرد: در دولت فعلی سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور در داخل به شدت کاهش پیدا کرده است و باید به سراغ این ظرفیت عظیم برویم؛ همچنین در این نشست به مسائل دانشجویان ایرانی خارج از کشور نیز پرداخته شد که حدود ۷۰ هزار نفر هستند و برخی از این‌ها با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می‌کنند که رسیدگی به امور این افراد هم یکی از مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این جلسه نیز به موضوع مدارس ایرانیان خارج از کشور پرداخته شد؛ بالاخره بعضی از این‌ها زبان مادری خود را فراموش کرده اند که باید آن را احیا کنیم و البته تقویت مدارس خارج از کشور هم از موارد مطروحه بوده است.

سلیمی تصریح کرد: باید برای مهاجرت معکوس نخبگان که در خارج از کشور حضور دارند بستر سازی کنیم تا به کشورمان بازگردند و البته بنا شده که این نشست‌ها نیز ادامه پیدا کند و البته اعتقاد داریم که باید از ظرفیت دیپلماسی در حل اینگونه مشکلات استفاده شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما