رمزگشایی از سقوط محبوب ترین ارز دیجیتالی

ریزش 10هزار دلاری بیت کوین

کدخبر: 385294
بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده، با سقوط قیمت همراه بود و به 35 هزار و 828 دلار کاهش یافت. این سقوط این سوال را مطرح کرده است که آیا کابوس 2017 برای بیت کوین تکرار می شود؟

براساس گزارش اقتصادنیوز،  امروز بازارهای جهانی آغاز به کار کرد، بیت کوین گرچه تعطیلی ندارد اما در روزهای اخیر روند کاهشی را پیش گرفته بود و نسبت به قیمت روز جمعه که 41 هزار دلار بود حدود 10 هزار دلار سقوط کرد.

این ارز دیجیتالی بیشترین قیمت خود را در 19 دی با قیمت 41 هزار و 962 دلار را تجربه کرد اما نسبت به این قیمت درحال حاضر 9 هزار و 585 دلار سقوط کرده است.

بر اساس نظرات تحلیلگران سایت کوین دسک، گفته می شود در روزهای اخیر به دلیل افزایش قیمت این ارز، سرمایه گذاران شروع به فروش آن کردند و فروش بیش از حد این ارز موجب کاهش قیمت آن شده است. 

همچنین افراد استخراج کننده بیت کوین شروع به فروش دارایی های خود کردند و عرضه بیت کوین روند صعودی داشته است.

این سقوط این سوال را مطرح کرده است که آیا کابوس 2017 برای بیت کوین تکرار می شود؟ در سال 2017 قیمت این ارز دیجیتالی از  حدود 20 هزار دلار به زیر 11 هزار دلار رسید.

بیت کوین

هجوم سرمایه گذاران به بیت کوین در روزهای پرنوسان

در اولین روز معاملات هفته میلادی بیت کوین به قیمت 35 هزار و 355 دلار رسید که این میزان نسبت به روز گذشته بیش از 15 درصد کاهش را نشان می دهد و درحال حاضر قیمت هر بیت‌کوین با کاهش بیش از ۵ هزار دلار رو‌به‌رو شد.

در هفته ای که گذشت، بیت کوین نوسانات زیادی را داشت و سرمایه گذاران به بیت کوین هجوم بردند. در حال حاضر ارزش بازار به 655 میلیارد دلار رسید.

بیت کوین و سایر سکه های دیجیتال که روز دوشنبه معامله شدند ، 170 میلیارد دلار از ارزش کل بازار ارزهای رمزپایه را از دست دادند. ارزش بازار ارزهای رمزپایه 959.53 میلیارد دلار بود. به گزارش کوین مارکت کپ ، به وقت سنگاپور این میزان از 1.1 تریلیون دلار روز گذشته کاهش چشم گیری داشته است.

برهمین اساس بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده، اکنون بیش از 11٪ نسبت به روز گذشته کاهش داشت و به 35 هزار و 828 دلار کاهش یافت. به وقت سنگاپور اتر ، دومین ارز مجازی ، با افت 15 درصدی به 11 هزار و 126 دلار رسید.

بیت کوین

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
  • بازار سکه در آخرین روز ترامپ

    شواهد نشان می دهد قیمت سکه امروز انگیزه برای صعود دارد اما این صعود تا کجا خواهد بود؟

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید