سقوط سهام توئیتر پس از تعلیق حساب کاربری ترامپ

کدخبر: 385509
در معاملات شب گذشته شاهد سقوط سنگین ارزش سهام توئیتر بودیم و دلیل آن اقدام این شبکه اجتماعی در بستن حساب کاربری رئیس جمهور آمریکا است.

به گزارش اقتصادنیوز از فارس و به نقل از اسپوتنیک، در معاملات شب گذشته ارزش سهام شرکت توئیتر 45.67 دلار پایین آمد که معادل 12 درصد سقوط از زمان اقدام این شبکه اجتماعی در بستن حساب کاربری رئیس جمهور آمریکا بوده است. البته پس از چند ساعت سهام توئیتر کمی افزایش یافت و به 48 دلار رسید.

شب گذشته شایعه‌ای در باره حمله به دفتر مرکزی توئیتر در سانفرانسیسکو منتشر شد، اما سپس معلوم شد که دروغ بوده است، اما همین شایعه باعث شد تا 30 افسر پلیس برای کنترل اوضاع به دفتر مرکزی توئیتر اعزام شوند.

ترامپ در توئیتر

حساب کاربری ترامپ بیش از 88 میلیون دنبال‌کننده داشت و حامیان ترامپ به خاطر حذف حساب کاربری وی از توئیتر به شدت شاکی هستند. از طرف دیگر برخی سیاستمداران و فعالان رسانه آمریکا گفته‌اند از هفته پیش تاکنون ده‌ها هزار دنبال کننده خود را از دست داده‌اند و در این زمینه دو نماینده دمکرات کنگره آمریکا مدعی شدند که این مسئله به خاطر این بوده که توئیتر به سمت حذف برخی حساب‌های کاربری به خاطر رویکردهای تروریستی و نئونازی رفته است. 

روز چهارشنبه طرفداران ترامپ در اعتراض به باخت وی در انتخابات آمریکا و با ادعای تقلب به ساختمان کنگره حمله کردند و برای ساعاتی این ساختمان به اشغال معترضا درآمد.

در این بین حداقل 5 نفر جان خود را از دست داده که یکی از آنها پلیس بوده است. پس از این اتفاق توئیتر اعلام کرد که با بررسی توئیت‌های حساب کاربری ترامپ و محتوای ‌آنها تصمیم گرفته که به خاطر احتمال تشدید خشونت از سوی ترامپ با استفاده از این حساب کاربری آن را به صورت دائم حذف کند.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید