8 افزایش سرمایه جدید بورسی

کدخبر: 385757
اقتصاد نیوز : افزایش سرمایه نمادهای غچین، وآذر، شنفت، شفادارو، بسویچ، وسپه، ویتانا و غویتا در کدال اعلام شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از کدال، افزایش سرمایه های جدید اعلام شد.

غچین با عنایت به مجوز افزایش سرمایه با شماره مجوزDPM-IOP-99A-189 مورخ 1399/10/21 از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 15:00 روز یکشنبه مورخ 1399/11/05 در استان خراسان رضوی ،شهر مشهد به آدرس بزرگراه شهید کلانتری – هتل پردیسان – سالن عطار برگزار میگردد. دستور جلسه: تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه.

شنفت و تجدید ارزیابی: پیرو اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارئیهای به استحضار می رساند براساس صورتجلسه مورخ 1399/10/23، هیئت مدیره شرکت با افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارائی های استهلاک ناپذیر (زمین های شرکت) موافقت نموده است. اقدامات لازم در خصوص کارشناسی رسمی زمین های شرکت و تهیه گزارش توجیهی مربوطه در دستور کار قرار گرفته است.

شفا دارو پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه از مبلغ 1،179 میلیارد ریال به مبلغ 2.712 میلیارد ریال از محل سود انباشته

بسویچ و افزایش سرمایه 140 درصدی از انباشته: گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 1,000,000,000,000 ریال به مبلغ 2,400,000,000,000 ریال از محل سود انباشته به منظور تامین منایع مالی طرح تولید کلید تب چنجر که در تاریخ 1399/10/23 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد

 افزایش سرمایه در وسپه

وآذر پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان. درصد افزایش سرمایه: 900 درصد. محل تامین: مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی. 

تصویب افزایش سرمایه دو شرکت

با برگزاری مجمع فوق‌العاده دو شرکت ویتانا و سیمان غرب آسیا، افزایش سرمایه ۱۶۶ و ۱۵۸ درصدی از دو محل سود انباشته و مطالبات سهامداران و آورده نقدی به تصویب رسید.

مجمع فوق‌العاده شرکت ویتانا قبل از ظهر دوشنبه ۲۲ دی با دستور جلسه تصمیم‌گیری درخصوص افزایش سرمایه با حضور ۷۷/۵ درصد سهامداران برگزار و با توجه به صدور مجوز توسط سازمان بورس، افزایش سرمایه ۱۶۶ درصدی از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته مورد موافقت سهامداران قرار گرفت.

براین اساس، «غویتا» به منظور تکمیل فاز سوم طرح توسعه ویتانا کاسپین یک و فاز اول طرح توسعه ویتانا کاسپین ۲، اصلاح ساختار مالی، تامین سرمایه در گردش و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر، سرمایه فعلی را از ۱۳۱/۶ به ۳۵۰ میلیارد تومان رساند.

مجمع فوق‌العاده با انجام افزایش سرمایه از ۳۵۰ به ۵۰۰ میلیارد تومان معادل ۱۱۴ درصد از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی موافقت کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما