بخشنامه افزایش ۲۱ برابری حقوق مدیران لغو شد!

کدخبر: 386991
اقتصادنیوز : بخشنامه‌ای دولتی که شرکت‌ها می‌توانند با استناد به آن به صورت قانونی به مدیران خود حقوق نجومی بدهند، لغو شد.

به گزارش اقتصادنیوز از باشگاه خبرنگاران جوان، در روزهای اخیر بخشنامه ابلاغی محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه سر و صدای زیادی را به پا کرده است. بر اساس مندرجات این بخشنامه حقوق مسئولان می‌تواند سه برابر ۷ برابر حداقل حقوقی که قبلا اعلام شده باشد. 

پیگیری‌ها از سازمان برنامه و بودجه گواه این است که این ابلاغیه لغو شده است و بنابراین از این پس مندرجات این ابلاغیه اجرایی نخواهد بود.

اما ماجرای انتشار چنین ابلاغی‌ای چه بوده است. در روزهای اخیر تصویری از بخشنامه‌ای دولتی در رسانه‌های مختلف دست به دست شد. موارد منتشر شده در این بخشنامه در شرایطی مطرح شد که در مقابل قانون مدیریت خدمات کشوری قرار گرفته بود.

بر اساس ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری، سقف حقوق ثابت و فوق العاده مستمر نباید از ۷ برابر حداقل حقوق ثابت و فوق العاده مستمر تجاوز کند. بر این اساس سقف پرداختی ماهانه به سایر مقامات و تمام مدیران و کارکنان مشمول این مصوبه پس از کشر قانونی و مالیات، نباید از ۳ برای حقوق تعیین شده در ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری تجاوز کند.

حال آنکه با اجرایی شدن این بخشنامه دولتی شرکت‌ها می‌توانستند به صورت قانونی تا ۵۲ تومان به مدیران خود حقوق نجومی بدهند.

بخشنامه افزایش ۲۱ برابری حقوق مدیران لغو شد!

انتشار این بخشنامه انتقادات بسیاری را به دنبال داشته است، چرا که اجرایی شدن آن درگاه بی‌عدالتی را برای برخی از گروه‌ها فراهم می‌کرد، چرا که با استناد به این بخشنامه گروهی از مدیران و مسئولان می‌توانستند ۲۱ برابر حقوق کارگران ماهانه دریافت کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما