پیش‌بینی 5 تحلیل‌گر از بورس روز چهارشنبه 8 بهمن 99 + جدول

کدخبر: 388740
اقتصادنیوز: این روزها با توجه به تحولات سیاسی خارجی وداخلی بازار سرمایه دچار نوعی بلاتکلیفی شده است.

به گزارش اقتصادنیوز برخی تحلیل‌گران بر این باورند: عامل اصلی تعیین کننده در ارزنده بودن سهم ها،  به اینده ای مبهم ختم می شود که میتوان، اینده واقعی نرخ ارز، نرخ بهره بانکی و دستورالعمل های جدید بانک مرکزی و مصوبه های خلق الساعه صادرات و واردات را نام برد.پس بهترین کار در این روز ها تصمیم گرفتن های یکساله است نه کوتاه مدت. که سهم ارزنده خریداری شود و نگهداری شود یا کلا باید از بازار خارج شد.با فرض ثبات یا نوسان اندک نرخ کنونی دلار نیما و عدم دخالت های مخرب نهادهای تصمیم گیرنده در مدیریت بازار، هم اکنون بازار سرمایه بسیار ارزنده تر از سایر بازارهای موازی در یک سال اینده برای سرمایه گذاری ست. پیش بینی می شود، بازار با کف قبلی شاخص برخورد نکند، ولی در مدت کوتاه کاملا نوسانی و پر هیجان دنبال شود، تا مادامی که ثبات تصمیم گیری ها و ارامش به بازار باز نگردد و شاخص متعادل نشود، روند واقعی، نه دستوری شاخص صعودی نخواهد شد.

یک تحلیل‌گر دیگر با اشاره به تحولات دیروز گفت: دیروز پالایشی ها هم کوتاه آمدند این در حالی است که حقیقی ها در طی ماه گذشته علیرغم  اینکه اخیرا سهم شرکتهای بزرگ مثبت بودند از بازار خارج شدند. تا زمانیکه حقیقی ها به این بازار معتقد نباشند بازار سرمایه به روالی منطقی نخواهد رسید..به نظر میرسد که بازار سرمایه برای کاهشی مجدد خیز برداشته است. و ممکن است نقطه ی برگشت بازار همان پله ای بعدی باشد که شاخص به محدوده یک میلیون واحد برسد.

اما پس از آن با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری احتمال دارد که بازار رالی مجددی را تجربه و از آن به بعد باید با دقت به معیارهای بنیادی همچون صورتهای مالی و نرخهای جهانی سرمایه گذاری درستی انجام داد.

J10

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام تهران

    اقتصادنیوز: امروز ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ روند نزولی شاخص‌‌های بورس ادامه یافت و یک رکورد منفی جدید در بازار سهام ثبت شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما