کاهش 2.7 درصدی نرخ طلا طی ماه ژانویه

کدخبر: 389579
اقتصادنیوز :‌قیمت طلا در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی با تقویت دلار، در بازه محدودی در نوسان بود و کاهش هفتگی 5 درصدی و 2.7 درصدی ماهانه را ثبت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،از آنجا که تقویت دلار، از درخشندگی طلا کم کرد، قیمت طلا در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی در بازه محدودی در نوسان بود و کاهش هفتگی و ماهانه نیز ثبت کرد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 4.48 دلار افزایش 1847.65 دلار فروخته شد. ارزش طلا طی هفته گذشته 5 درصد و طی این ماه ژانویه 2.7 درصد کاهش یافت.

میشائیل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازارهای سی ام سی گفت: «طلا در حال حاضر همچنان موفقیتی ندارد، زیرا در انتظار یک کاتالیزور مناسب است.»

وی افزود تصویب محرک مالی آمریکا که پتانسیلی برای افزایش تورم به شمار می رود و اقدامات بعدی بانک های مرکزی در جهان، برای طلا کلیدی هستند.

طلا اغلب در برابر تورم که در اثر محرک های مالی گسترده ایجاد می شود، به عنوان یک پشتوانه به شمار می‌رود.

ارزش دلار در ماه ژانویه، به کمک سود بالاتر اوراق خزانه داری آمریکا و انتظار برای اینکه بسته کمک مالی کرونایی جو بایدن بیش از 1.9 تریلیون دلار نخواهد بود، 0.9 درصد افزایش یافت.

موسسه فلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشت: «اکنون دلار به دارایی امن جذاب تبدیل شده است.»

تیتر یک
  • بررسی واکنش‌های رسانه‌های جهانی به ملاقات پاپ فرانسیس و آیت‌الله سیستانی

    اقتصادنیوز: رسانه‌های مختلف بین‌المللی امروز به صورت گسترده‌ای به ملاقات مهم پاپ فرانسیس و آیت‌الله سیدعلی سیستانی پردا…

از دست ندهید
بلیط هواپیما