اسکناس آمریکایی در مسیر کاهشی قرار گرفت

ساز ناکوک سکه با دلار + نمودار

کدخبر: 391441
اقتصادنیوز: امروز 19 بهمن 1399 دلار نتوانست حرکت در مسیر افزایشی را ادامه دهد ؛ با این حال، سکه بی توجه به افت اسکناس آمریکایی، رو به سوی قیمت های بالاتر قدم برداشت.

به گزارش اقتصادنیوز پاسخ سکه به افت 2 دهم درصدی دلار در روز یک شنبه، افزایش 3دهم درصدی بود. امروز فلز گران بهای داخلی با 30 هزار تومان افزایش به بهای 10 میلیون و 950 هزار تومان رسید، حال آنکه، دلار 60 تومان از ارزش خود را از دست داد و روی عدد 24 هزار و 270 تومان قرار گرفت.

به نظر می رسد، تصورات سکه بازان نسبت به وقایع آینده با بازیگران بازار ارز متفاوت است. عده ای از فعالان عنوان می کنند، بازیگران بازار سکه نسبت به لغو تحریم ها چندان خوشبین نیستند. عده ای از فعالان نیز عنوان می کنند، عرضه ارز توسط بازارساز موجب می شود که دلار نتواند به راحتی در مسیر افزایشی حرکت کند. از نگاه آن ها، یکی از دلایلی که موجب می شود،‌ سکه با آزادی عمل بیشتری حرکات صعودی را تجربه کند، عدم مداخله بازارساز در معاملات این بازار است.

کمای معاملاتی در بازار ارز

به گفته برخی فعالان، دیروز در بازار ارز میزان خرید و فروش ها محدود بود؛ شماری از معامله گران باور داشتند، دلیل کاهش حجم معاملات تردید بازیگران بازار نسبت به آینده تحولات سیاسی بود. دسته ای از معامله گران تصور می کنند، به زودی از سمت آمریکا محدودیت هایی رفع خواهند شد و امیدوارند که ایران به منابع بلوکه شده خود دسترسی پیدا کند. این در حالی است که گروه دیگری باور دارند، اختلافات سیاسی زیادی بین دو طرف وجود دارد و به این راحتی، گشایش اقتصادی خاصی صورت نخواهد گرفت. با وجود چنین انتظارات متناقضی، هیچ کدام از معامله گران حاضر نبودند در زمینه خرید و فروش ریسک زیادی کنند. به گفته یکی از بازیگران باتجربه بازار، در ابتدای روز تصورات افزایشی در بازار قوی بود، ولی با پایین آمدن قیمت درهم از سقف روزانه، میزان خریدها در بازار سکه و دلار نیز افت کرد.

امروز در بازار ارز و سکه اوضاع چندان به کام معامله گران نبود ولی در بازار سهام، شاخص کل این بازار بیش از 3 درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند.

 

  • بازدهی بازارها 19 بهمن 1399
  • بازدهی بازارها 19 بهمن 1399
  • بازدهی بازارها 19 بهمن 1399
  • بازدهی بازارها 19 بهمن 1399
  • بازدهی بازارها 19 بهمن 1399
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما