وام ازدواج 25 میلیونی برای فرزندان بازنشستگان + جزئیات ثبت نام

کدخبر: 392392
اقتصاد نیوز: از فردا ثبت نام اینترنتی مرحله جدید وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری به مبلغ ۲۵ میلیون تومان آغاز می شود. قسط این وام یک میلیون تومان است.

 اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اعلام این خبر گفت: در ادامه سیاست حمایت اجتماعی و اجرای طرح های رفاهی برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، ثبت نام اینترنتی پنجمین مرحله ارائه تسهیلات وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق (سومین مرحله در سال ۱۳۹۹) به مبلغ ۲۵ میلیون تومان از ساعت ۸ صبح روز شنبه ۲۵ بهمن ۹۹ تا روز جمعه ۸ اسفند در درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir اجرا می شود.

شرایط دریافت وام 25 میلیون تومانی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی ادامه داد: تسهیلات نوبت جدید حداکثر هزار فقره است و به آن دسته از فرزندان یا نوه‌های تحت تکفل بازنشستگان، موظفان و همسر وظیفه بگیر صندوق بازنشستگی کشوری تعلق می گیرد که خودشان و همسرشان برای اولین بار ازدواج کرده باشند.

افتخاری درباره شرایط متقاضیان این تسهیلات نیز گفت: تاریخ عقدنامه فرزندان باید از اول خرداد ۹۸ تا اول اسفند ماه ۹۹ باشد و بازنشستگان و موظفانی که در دوره های قبلی نسبت به اخذ تسهیلات مزبور برای یکی از فرزندان اقدام کرده باشند، امکان ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات جاری را برای سایر فرزندان خود ندارند.

افتخاری تصریح کرد: صرفا یک فقره تسهیلات به فرزندان پرداخت می شود و ذی نفع بودن هردوی پدر و مادر متقاضیان موجب امتیازی برای دریافت دوفقره تسهیلات برای فرزندانشان نخواهد بود.

وی گفت: متقاضیانی که در دوره قبل ثبت نام کرده اند و مشمول این تسهیلات نشده اند در صورت تمایل باید مجدد ثبت نام کنند.

 

قسط یک میلیون تومانی وام

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: یکی از شرایط پرداخت وام، متناسب بودن آن با حداقل حقوق و با در نظر گرفتن حداقل یک میلیون تومان خالص دریافتی در بهمن ماه ۹۹ است تا کمترین فشار برای بازپرداخت اقساط به مشمولان طرح وارد شود.

افتخاری مهلت ثبت نام اینترنتی از طریق درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir را تا ۸ اسفندماه ۹۹ اعلام کرد و گفت: زمان پرداخت تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری پس از پایان زمان ثبت نام و بررسی اولویت ها و همچنین تعیین مشمولان مشخص خواهد شد اما هدف گذاری برای پرداخت، پایان اسفند امسال است.

 تسهیلات مورد نظر مشمول «بیمه عمر مانده بدهکار» خواهد بود که هزینه آن برعهده متقاضی است.بیمه عمر مانده بدهکار موجب می شود هر زمانی که فرد دارای این بیمه نامه در طول مدت وام خود فوت کند، شرکت بیمه بقیه اقساط وام وی را از تاریخ فوت تا پایان مدت وام یکجا در وجه بانک و یا موسسه وام دهنده پرداخت می کند.صندوق بازنشستگی با پوشش بیمه ای وام ازدواج در این قالب هزینه آن را از متقاضیان دریافت می کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما