مقایسه متغیرهای کرونا در کشور با جهان

وضعیت وخیم آمار بیماران بد حال در ایران +اینفو

کدخبر: 395648
اقتصادنیوز : در آمار های ایران تنها دو متغیر تست و شمار بیماران وخیم در میان متغیرهای کرونایی کشور رفتاری صعودی را ثبت کرده اند. تست ها به رکورد بالاترین حد خود از ابتدای کرونا تا کنون رسیده و شمار بیماران وخیم رفتاری مغایر با روند ثبت شده در جهان داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز، در روز هشتم اسفند ماه شمار تستهای روزانه کرونایی در کشور به بالاترین حد خود از ابتدا تا کنون رسید. افزایش دیگر آماری در ایران به بخش بیماران بدحال مرتبط است.

آمار کرونا در ایران

شمار مبتلایان روزانه در ایران نسبت به روز گذشته 1.2 درصد کاهش پیدا کرده و به 8 هزار و 103 نفر رسیده است. بستری های روزانه این بیماری نیز با 13.8 درصد افت نسبت به روز گذشته به 592 نفر رسید.

یکی از دیگر متغیرهای نگران کننده در کرونا شمار فوتی هاست. آمار فوتی ها فارغ از تعداد به جهت آسیبی که به دنبال دارد در دسته متغیرهای نگران کننده است. این متغیر نیز با وجود آنکه در روز گذشته رکورد بالاترین حد فوتی ها در یک ماه گذشته را ثبت کرده بوددر روز جاری مانند ابتلا و بستری با 26.6 درصد افت به 69 نفر کاهش پیداکرد.  این اتفاق در راستای رفتار نوسانی آمار مرگ و میر در این بیماری بوده که در روز های اخیر رقم خورده است.

در مقابل تنها دو متغیر در این روز رفتاری صعودی را ثبت کرده‌اند.  تستهای روزانه و بیماران بدحال.

درهمین خصوص شمار تستهای روزانه درایران در 24 ساعت گذشته 2.07 درصد افزایش پیدا کرده و به 59 هزار و 435 مورد ارتقا پیدا کرد. این رقم بالاترین شمار تستهای روزانه در کل حضور کرونا در ایران بوده است.

میزان بیماران بدحال نیز با 0.2 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 3 هزار و 720 نفر رسید.این متغیر پس از 3 ماه چند روزی است که روندی صعودی را ثبت کرده است.

کرونا

آمار کرونا در جهان

در آمار های روز جاری در جهان نیز هم گام با آمارهای ایران روندی کاهشی داشته و دراین میان شمار مرگ  و میر با 14.4 درصد کاهش بیشترین افت را در این راستا به ثبت رسانده است.

شمار بیماران بدحال در این مدت با 0.5 درصد کاهش به 91 هزار و 417 رسید این رفتار آماری با آنچه در ایران رقم خورده مغایر بوده است.

کرونا

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ تغییرات شاخص‌های بازار سهام اندک بود. شاخص کل بورس نزول کرد و شاخص فرابورس به صعود…

از دست ندهید
بلیط هواپیما