تصمیم جدید مجلس برای دستمزدها

سقف ریالی برای افزایش حقوق کارمندان در 1400

کدخبر: 397242
اقتصاد نیوز: اعضای کمیسیون تلفیق مصوب کردند سال آینده حقوق کارمندان دولت تا سقف ریالی دو میلیون و 500 هزار تومان افزایش یابد

به گزارش اقتصاد نیوز پس از پیشنهاد نایب رئیس کمیسیون اقتصادی برای افزایش حقوق کارمندان دولت مرز 10 میلیون تومانی تعیین شد و قرار شد حقوق کارمندانی که حکم آنها کمتر از ۵ برابر حداقل دستمزد است یعنی حدود ۱۰ میلیون تومان، ۲۵درصد افزایش می‌یابد و حقوق کارمندانی که حکم آنها بالای این رقم است، صرفا حدود ۲.۵ میلیون یعنی ۲۵ درصد ۱۰ میلیون افزایش خواهد یافت. 

این پیشنهاد به کمیسیون تلفیق ارجاع شد و پس از بررسی در عصر روز قبل مصوب شد حقوق کارمندان دولت در سال آینده 25 درصد بالا رود اما برای این افزایش حقوق سقف مشخصی هم تعیین شد.

نمایندگان مجلس سقف 2 میلیون و پانصد هزار تومانی نیز برای افزایش حقوق‌ها در سال 1400 در نظر گرفتند که براساس آن حقوق‌های بالای 10 میلیون تومان بعد از افزایش 25 درصدی نباید بیشتر از 2.5 میلیون تومان به آنها اضافه شود.

در واقع به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق، 25 درصد افزایش مشروط به این است که میزان افزایش حقوق هیچ شخصی نسبت به سال 1399 از 25 میلیون ریال بیشتر نشود.

این مصوبه برای نهایی شدن نیازمند تصویب در صحن است اما نمایندگان مجلس اعتقاد دارند حکم حدود ۹۰تا ۹۵ درصد کارمندان دولت کمتر از ۵ برابر حداقل حقوق یعنی ۱۰ میلیون است. در صورت نهایی شدن این حکم، صرفا میزان افزایش حقوق ۵ تا ۱۰درصد کارمندان دولت، تا حدودی کاهش خواهد یافت یعنی کمتر از ۲۵ درصد خواهد شد.


 

تیتر یک
  • رشد مثبت علی‌رغم افزایش نرخ تورم و بیکاری

    اقتصادنیوز؛ صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید چشم‌انداز اقتصادی، پیش‌بینی کرد که اقتصاد ایران در سال پیش رو علی‌رغم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما