علت گرانی میوه چیست؟

کدخبر: 397669
اقتصاد نیوز : برومندی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: مشکل گرانی میوه به چرخه توزیع و مصرف بر می گردد و کنترل قیمت میوه به عهده وزارت صمت و اصناف است نه وزارت جهاد کشاورزی.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، برومندی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در خصوص وضعیت بازار میوه و دلایل گرانی آن گفت: در حال حاضر کمبود میوه در کشور نداریم و علت گرانی کمبود تولید و عرضه نیست. امسال در اغلب میوه ها ۳ تا ۵ درصد افزایش تولید داشته ایم.

او افزود: مشکل گرانی میوه به چرخه توزیع و مصرف بر می گردد و کنترل قیمت میوه به عهده وزارت صمت و اصناف است نه وزارت جهاد کشاورزی.

عرضه دو برابری میوه در بازار 

دارایی‌نژاد رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره‌بار در این خصوص تصریح کرد: با اجرای طرح تنظیم بازار از پانزدهم اسفند عرضه میوه در بازار دو برابر شده است و امروز هشت هزار تن پرتقال در میدان عرضه کردیم.

در ادامه موسوی نماینده وزارت  صمت در خصوص دلایل کوتاهی وزارت صمت در بخش نظارت بر بازار گفت: میوه مشمول قیمت گذاری و تعیین نرخ مصوب نیست که ما بر اساس قیمت مصوب بر آن نظارت داشته باشیم.

او افزود: اینطور نیست که اختلاف قیمت سر باغ و مغازه اختلاف چند برابری باشد. هزینه چیدن میوه ، هزینه هدرفت و ضایعات و غیره به قیمت نهایی محصول اضافه می‌شود.

تیتر یک
  • نزدیک شدن تست های روزانه به مرز ۱۰۰ هزار؛

    ابتلای روزانه کرونا در روزجاری به رکورد بیشترین حد خود در کل تاریخ شیوع کرونا در کشور رسید. درهمین خصوص مقایسه…

از دست ندهید
بلیط هواپیما