ریزش قیمت طلا رکورد زد

کدخبر: 398946
اقتصادنیوز: در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها قیمت طلا 20.8دلار پایین آمد که معادل کاهش 1.21 درصدی قیمت این فلز ارزشمند است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها هر اونس طلا 1702.3 دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به دیروز 20.8 دلار پایین‌تر بوده است.

به طور کلی طلا طی یک ماه گذشته 141.4 دلار معادل 7.67 درصد کاهش قیمت داشته است. اما نسبت به یکسال گذشته بیش از 8 درصد معادل 126.9 دلار گران‌تر معامله می‌شود.

قیمت دیگر فلزات گرانبها در بازار هم امروز منفی بود بگونه‌ای که قیمت نقره 57 سنت کاهش یافت و به 25.51دلار در هر اونس رسید.

پلاتین بیشترین افت قیمت را در میان فلزات گرانبها تجربه کرد و با 21 دلار کاهش 1169 دلار در هر اونس داد و ستد شد.

پالادیوم هم 6 دلار افت قیمت داشت و 2248 دلار در هر اونس قیمت‌گذاری شد.

به گزارش رویترز، رشد سود اوراق خزانه داری آمریکا دلیل اصلی عقب‌نشینی سرمایه‌گذاران از طلا بوده است.

انتشار گزارش مربوط به عملکرد بهتر بازار اشتغال در آمریکا بود که باعث شد تا شاهد بالا رفتن نرخ سود اوراق خزانه‌داری آمریکا باشیم.

در واقع در شرایط کنونی اوراق قرضه 10 ساله وزارت خزانه‌داری آمریکا پس از چند روز افت دوباره به بالای 1.5 درصد رسیده است از طرف دیگر ارزش دلار در بازار جهانی در معاملات امروز نیم درصد رشد کرد که این مسأله مزید بر علت افت قیمت طلا در بازار جهانی بود.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۵ آذر

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۱۵ آذر در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:…

از دست ندهید
بلیط هواپیما