رییس کل بانک‌مرکزی :اقتصاد کشور از رکود خارج شد

کدخبر: 398954
اقتصادنیوز :‌رییس کل بانک‌مرکزی در یاداشت اینستاگرامی درخصوص خروج اقتصاد کشور از رکود توضیح داد .

به گزارش اقتصادنیوز ، عبدالناصر همتی ،رییس کل بانک‌مرکزی در خصوص «خروج اقتصاد کشور از رکود»نوشت :اقتصاد در دو فصل متوالی دوم و سوم سال ۱۳۹۹ رشد مثبت داشت.

به گفته همتی ،بر اساس گزارش اداره حساب‌های اقتصادی بانک مرکزی رشد اقتصادی کشور، که از فصل دوم سال جاری مثبت شده بود، در سه ماهه سوم سال نیز مثبت بوده است.

وی افزود: رشد ۳.۹+ درصد با نفت و ۲.۹+ درصد بدون نفت در سه ماهه سوم سال ثبت شده است. بنابراین، اقتصاد در دو فصل متوالی دوم و سوم سال ۱۳۹۹ رشد مثبت داشت. امروز با اطمینان می‌توان از گذر اقتصاد ایران از دوره سخت تحریم و رکود ناشی از آن و ورود به دوره رشد مجدد اقتصادی خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: با توجه به تداوم تحریم حداکثری علیه ایران و شیوع کرونا، که موجب رکود و رشد منفی شدید در بسیاری کشورها شده است، رشد حاصله مهم و حاصل اجرای اقتصاد مقاومتی و نماد جهش تولید در شرایط تحریم است.

وی در پایان اعلام کرد: جزئیات رشد بخش های مختلف اقتصادی کشور اوایل هفته پیش رو اعلام خواهد شد. این اتفاق خوب نتیجه مقاومت مردم، قدرت انعطاف اقتصاد ایران در در مقابل شوک‌های وارده به آن است و امیدوارم فصل‌های آینده نیز رشد اقتصاد تداوم پیدا کند. 

 

122

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما