از سوی ستاد اقتصادی دولت؛

تمدید بازپرداخت اقساط تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی

کدخبر: 400061
اقتصاد نیوز : معاون اقتصادی رئیس جمهور از تمدید دوره تامین مالی و بازپرداخت اقساط تسهیلات ارزی اخذ شده از صندوق توسعه ملی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور از تمدید دوره تامین مالی و بازپرداخت اقساط تسهیلات ارزی اخذ شده از صندوق توسعه ملی خبر داد.

وی در نامه به وزیر اقتصاد، مدیرعامل صندوق توسعه ملی و رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: تصمیمات جلسه دویست و دهم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ در خصوص «تمدید دوره تأمین مالی و بازپرداخت اقساط تسهیلات ارزی» که به تائید ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران رسیده است، به شرح زیر برای اجرا در سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ابلاغ می شود.

۱- بانک‌های عامل مجازند در صورت درخواست اشخاص و بنگاه های اقتصادی متقاضی، نسبت به امهال یک ساله تسهیلات ارزی که از محل منابع داخلی خود پرداخت نموده اند، اقدام نمایند.

۲- صندوق توسعه ملی و بانکهای عامل مربوطه موظف اند در صورت درخواست اشخاص و بنگاه‌های اقتصادی متقاضی، نسبت به امهال یک ساله تسهیلات ارزی پرداخت شده اقدام نمایند. مدت مذکور از طریق مصوبه هیأت امنای صندوق توسعه ملی به حداکثر طول دوره تأمین مالی طرحها، علاوه بر کلیه تمدیدهای قبلی، اضافه می شود.

۳- بانکهای عامل مربوطه مجازند در صورت در خواست اشخاص و بنگاه های اقتصادی متقاضی، نسبت به امهال یک ساله تسهیلات ارزی پرداخت شده از محل جزء (د) بند (۶) قانون بودجه سال ۱۳۸۸ کل کشور اقدام نمایند. دوره سپرده گذاری ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نزد بانک عامل برای یک سال تمدید می شود.

۴- در صورت امهال تسهیلات ارزی طبق بندهای فوق، بانک های عامل مربوطه موظف اند بابت امهال این تسهیلات و طی دوره مزبور، نسبت به خروج نام متقاضی از سرفصل مطالبات غیرجاری و توقف عملیات اجرایی وصول مطالبات، اقدام نمایند.

ان

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما