4.3 درصد کل بیماران بدحال دنیا در ایران بستری هستند

افزایش 37 درصدی فوتی های کرونا در ایران +اینفو

کدخبر: 400382
اقتصادنیوز : آمار کرونا روز بیست و هشتم اسفند ماه، ضمن تاکید بر ثبات تعداد بستری های روزانه،حکایت از آن دارد که آمار فوتی ها در ایران 37 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، در بیست و هشتمین روز اسفند ماه ابتلا به کرونا در ایران اندکی کاهش یافته است. از سوی دیگر آمارها نشان می دهد در روزی که تعداد بستری ها تقریبا روند ثابتی را داشته شمار جانباختگان بیماری کرونا در کشور 37 درصد افزایش را ثبت کرده است.

آمارکرونا در ایران

شمار مبتلایان روزانه بیماری کرونا در ایران در روز جاری نسبت به روز گذشته 3.5 درصد کاهش داشته و به 7 هزار و 530 نفر تنزل پیدا کرد. این دومین روز متوالی است که تعداد مبتلایان کرونا در کمتر از 8 هزار نفر قرار می گیرد.

از این میزان 673 نفر نیز در بیمارستان ها بستری شدند که نسبت به روز گذشت تقریبا تغییری نداشته است.

کرونا ایران (4)

اما اتفاق مهم درآمار های امروز روند افزایشی فوتی های بیماری کرونا بود. این متغیر در روز جاری نسبت به روز قبل 37 درصد افزایش پیدا کرده و به 89 نفر رسید.

متغیر بیماران بدحال کرونایی در ایران نیز که درروز های گذشته روندی صعودی داشته در این روز نیز به روند افزایشی خود ادامه داده و با 0.18 درصد افزایش نسبت به روز قبل به 3 هزار و 866 نفر رسید. 

آمار کرونا در جهان

در آمارهای جهانی اما ضمن کاهشی اندک در متغیرهای فوتی و بهبودی، میزان ابتلا در حد 19.4 درصد نسبت به روز قبل بیشتر شده است. 

بنابراین در مجموع تقریبا 122 میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده اند که از این میان تقریبا 2 میلیون و 700 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

اتفاق مهم دیگر در آمارهای جهانی امروز روند افزایشی بیماران بدحال کرونایی است. این متغیر در روز جاری با 0.3 درصد نسبت به روز قبل به 88 هزارو 871 نفر رسیده است.

تقسیم متغیر بیماران بدحال کرونایی در ایران بر این رقم نشان می دهد که 4.3 درصد از بیماران بدحال کرونایی دنیا در ایران بستری هستند.

کرونا جهان (2)

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما