پیش بینی خوش‌بینانه سازمان تجارت جهانی درباره رشداقتصاد جهان در2021

کدخبر: 402518
اقتصادنیوز: سازمان تجارت جهانی در تازه ترین گزارش، رشد اقتصاد جهانی در سال جاری میلادی را هشت درصد پیش بینی و اعلام کرد که این میزان رقم از سال ۲۰۱۰ تاکنون بیشترین مقدار رشد اقتصاد در سطح جهان به حساب می آید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شبکه بلومبرگ، سازمان تجارت جهانی در عین حال هشدار می دهد که شیوع ویروس کرونا همچنان بیشترین خطر را برای این چشم انداز اقتصادی است و ادامه شیوع کرونا می تواند هر گونه امید به بهبودی را تضعیف کند.

براساس گزارش سازمان تجارت جهانی که روز چهارشنبه در ژنو منتشر شده است، بهبود رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال گذشته که متاثر شیوع ویروس کرونا بود، یک جهش قابل توجه است.

سازمان تجارت جهانی همچنین پیش بینی کرد که تجارت جهانی ممکن است در سال ۲۰۲۲ نیز ۴ درصد افزایش یابد.

"نگوزی اوکونجوایوئلا" دبیر کل سازمان تجارت جهانی به خبرنگاران گفت: واکسیناسیون سریع می تواند تجارت را به روند قبل از همه گیری کرونا بازگرداند، اما روند آهسته می تواند رشد اقتصادی را کاهش دهد.

وی گفت: واکسیناسیون سریع بهترین محرک برای بهبود (اقتصاد جهانی) است. فقط با افزایش واکسن ها می توانیم اقتصاد جهانی را به سرعت کامل برگردانیم.

به گفته دبیر کل سازمان تجارت جهانی، باز نگه داشتن بازارهای بین المللی برای بهبود اقتصاد از بحران کرونا ضروری است و واکسیناسیون سریع، جهانی و عادلانه پیش شرط بهبودی مداوم و قوی است که همه ما به آن احتیاج داریم.

تیتر یک
  • بررسی ترکیب درآمدهای مالیاتی دولت

    اقتصادنیوز: گزارش مرکز آمار نشان می دهد که در طول سالیان دهه ۹۰ سهم مالیات غیر مسقیم یا مالیات پنهان از کل درآمدهای…

از دست ندهید
بلیط هواپیما