رصد بازار ملک در آسیا؛

گران‌ترین خانه‌ها‌ در کدام کشور است؟

کدخبر: 402655
اقتصاد نیوز : هنگ‌کنگ گران‌ترین خانه‌های آسیا را دارد که یکی از دلایل اصلی آن بازار مسکن بشدت رقابتی این کشور است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، این کشور نه‌تنها گران‌ترین خانه‌های آسیا را در خود جای داده است بلکه در دنیا نیز هنگ‌کنگ گران‌ترین خانه‌ها را دارد. میانگین قیمت خرید خانه در هنگ‌کنگ به قدری بالاست که اجاره‌ی خانه نسبت به خرید خانه در این منطقه به‌صرفه‌تر است. میانگین قیمت خرید خانه در این کشور متری ۲۸ هزار و ۵۷۰ دلار است.

ژاپن دومین کشوری است که گران‌ترین خانه‌های آسیا را در خود جای داده است. ژاپن یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان و سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور ۱۶ هزار و ۳۲۲ دلار است.

سنگاپور با نام رسمی جمهوری سنگاپور، دولت - شهری در مجمع‌الجزایر مالایی به پایتختی شهر سنگاپور است. سنگاپور در جنوب شبه‌جزیره مالایا واقع شده و کوچک‌ترین کشور جنوب شرقی آسیاست. این کشور سومین گران‌قیمت‌ترین بازار مسکن آسیا را دارد و میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور ۱۴ هزار و ۳۷۳ دلار است.

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین کشوری مستقل در آسیای شرقی است که چهارمین رتبه را به خود اختصاص است. چین یک میلیارد و ۳۹۳ میلیون نفر جمعیت دارد و این کشور دومین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی است که میانگین قیمت هر متر مربع مسکن در این کشور ۱۱ هزار و ۸۲۹ دلار است.

پنجمین کشوری که گران‌قیمت‌ترین خانه‌های آسیا را در خود جای داده، هند است. هند پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی است. میانگین قیمت هر متر مربع خانه در این کشور ۱۰ هزار و ۹۳۲ دلار است و پس از آن تایوان گران‌ترین خانه‌ها را در آسیا دارد. این کشور ۲۳ میلیون نفر جمعیت دارد و میانگین قیمت هر متر مربع خانه مسکونی در این کشور ۱۰ هزار و ۳۷۳ دلار است.

تایلند در این فهرست عنوان هفتم را دارد. میانگین قیمت هر متر مربع خانه مسکونی در این کشور ۵ هزار و ۲۶۶ دلار است و  رتبه هشتم به فیلیپین می‌رسد. میانگین قیمت هر متر مربع خانه مسکونی در این کشور ۳ هزار و ۹۵۲ دلار است.

نهمین و دهمین کشورهای آسیایی که گران‌ترین خانه‌ها را در خود جای داده‌اند به ترتیب عبارتند از مالزی و کامبوج که میانگین قیمت هر متر مربع خانه مسکونی در آنها به ترتیب ۳ هزار و ۴۴۱ و ۲ هزار و ۹۱۳ دلار است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما