سازمان هدفمندی اطلاعیه داد

کسر 35 هزار تومان از یارانه نقدی 21 میلیون خانوار

کدخبر: 404017
اقتصاد نیوز: بر اساس اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه ها از 87 درصد یارانه بگیران نقدی 35 هزار تومان کسر خواهد شد

به گزارش اقتصاد نیوز،سازمان هدفمندی یارانه در اطلاعیه ای رسمی اعلام کرد:یکصد  و بیست و دومین  مرحله یارانه نقدی مربوط به فروردین ماه سال جاری به  جهت مصادف  شدن  با روز جمعه  ، یک  روز  زودتر از موعد مقرر هر ماه در روز  پنج شنبه  مورخ  19 فروردین راس ساعت 00/24 پرداخت  خواهد شد. یارانه پرداختی فروردین ماه ( 1400 ) مانند سنوات گذشته  به ازای هر نفر  45 هزار و 500 تومان است.

در اطلاعیه سازمان هدفمندی آمده است:براساس  مصوبه ستاد ملی کرونا واطلاع رسانی های قبلی انجام شده ،این ماه دهمین قسط از اقساط تسهیلات قرض الحسنه  یک میلیون تومانی مرحله اول وام  کرونا از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات رادریافت  کرده اند کسر خواهد شد.

رمزگشایی از بند آخر اطلاعیه هدفمندی یارانه ها

پس از شیوع کرونا دولت تصمیم گرفت، دولت تصمیم گرفت در کنار پرداخت تسهیلات به کسب و کارها مبلغ یک میلیون تومان از محل منابع بانکی به صورت وام به حساب یارانه بگیران که ٢٣ میلیون خانوار هستند، واریز کند.

منابع تامین مالی این وام از محل منابع بانکی بود و در ابتدا پیش‌بینی شده بود که این تسهیلات با  سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه به حساب یارانه متقاضیان واریز و اقساط آن در هر ماه از همین حساب کسر شود. اما در ادامه نرخ سود تسهیلات برای یارانه بگیران به چهار درصد تقلیل داده شد. در واقع سود ۱۲ درصدی میان دولت و مردم تقسیم شد و چهار درصد آن را یارانه‌بگیر متقاضی وام و هشت درصد دیگر را دولت پرداخت کند.

مدت بازپرداخت این تسهیلات نیز به ۳۰ماه افزایش یافت و بر این اساس مقرر شد ماهیانه ۳۵ هزار تومان از حساب سرپرستان خانوار دریافت کنندگان وام کسر شود.

براساس اعلام دولت، در مجموع ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ خانوار معادل ۸۷ درصد از کل خانوارهای یارانه‌بگیر تسهیلات مذکور را دریافت کردند. 

کسر اقساط وام یک میلیونی مطابق اعلام دولت از تیرماه سال قبل شروع شد و تا کنون ۹ قسط از حساب خانوار کسر شده است.بامداد پنج شنبه نیز قسط دهم از حساب سرپرست خانوارهای کسر می شود تا تعداد اقساط باقی مانده به 20 قسط برسد. آخرین قسط وام یک میلیون تومانی آذر سال ۱۴۰۱ کسر خواهد شد.

با این حساب در ساعت 12 امشب 35 هزار تومان از یارانه 21 میلیون و 51 هزار و 393 خانوار کسر خواهد شد و فقط 10 هزار و500 تومان بابت یارانه 45 هزار و 500 تومان نقدی واریز می شود.

 

تیتر یک
  • نقش عرضه بازار ساز در افت قیمت ها در بازار ارز

    اقتصاد نیوز: قیمت دلار تا چه حد تحت تاثیر مذاکرات وین قرار دارد؟ رفتار معامله گران ارزی نشان می دهد:«بسیار زیاد».

از دست ندهید
بلیط هواپیما