هشدار؛ قطع آب حتمی است

کدخبر: 409714
مدیر آبفای کرج گفت: اگر شهروندان مدیریت مصرف داشته باشند و ۱۵ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند، تنش آبی پیش رو را با کمترین مشکل پشت سر می‌گذرانیم.

به گزارش اقتصادنیوز، شهرام حافظ در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه بارندگی در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه قبل به میزان قابل توجهی کاهش داشته، اظهار کرد: همین امر تاثیر مستقیمی بر جریان آب سطحی و تاثیر غیرمستقیم بر وضعیت آب‌های زیرزمینی استان دارد.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از آب شرب مصرفی مشترکان کرجی از طریق منابع آب‌های زیرزمینی تامین می‌شود و در شرایط فعلی با افت شدید سطح این آبها مواجه هستیم.

وی گفت: مهاجرپذیری بالای البرز و افزایش سال به سال جمعیت شهرهای این استان باعث شده، ظرفیت منابع آبی موجود به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

این مسئول ادامه داد: از سال ۹۸ تا ۹۹ به جمعیت کمالشهر حدود ۲۰ درصد اضافه شده و در طی چهارسال گذشته جمعیت ماهدشت هم ۴۰ درصد افزایش یافته است.

حافظ توضیح داد: تمامی کسانی که از گوشه و کنار کشور به البرز مهاجرت می‌کنند، نیاز به آب دارند و همین باعث می‌شود مشترکان آب استان هر سال رشد قابل توجهی داشته باشد. قطعا تامین آب شرب برای مشترکینی که مدام در حال افزایش هستند، فشار مضاعفی بر منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی استان وارد می‌کند.

مدیر آبفای کرج افزود: اگر شهروندان مدیریت مصرف داشته باشند و ۱۵ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند، تنش آبی پیش رو را با کمترین مشکل پشت سر می‌گذرانیم.

وی تاکید کرد: طبق اعلام شرکت برق به دلیل بارش‌های کم امسال، تابستان امسال نیروگاه‌های برق آبی برای تامین برق با مشکل مواجه می‌شوند بنابراین قطعی برق دور از انتظار نیست.

حافظ گفت: وقتی برق قطع شود، چاه‌های تامین آب که با برق کار می‌کنند هم از کار می‌افتند به همین دلیل باید منتظر قطعی آب در تابستان امسال باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به آنچه گفته شد از مشترکین برق و آب انتظار می‌رود در مصرف صرفه جویی و مدیریت مصرف را فراموش نکنند تا بتوانیم با کمترین تنشی فصل گرم سال را پشت سر بگذاریم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما