حداکثر قیمت هر کیلو زردآلو ۵۵ هزار تومان

کدخبر: 411748
اقتصادنیوز : رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: با آغاز فصل گرما و عرضه انبوه میوه پیش بینی می‌شود که قیمت در بازار کاهش یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: با آغاز فصل گرما و عرضه انبوه میوه پیش بینی می‌شود که قیمت در بازار کاهش یابد.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه نداریم، اظهار کرد: با توجه به فصل گرما و عرضه انبوه میوه‌های نوبرانه کمبودی در توزیع وجود ندارد.

او افزود: هم اکنون عرضه میوه‌های فصل قبل رو به پایان است و خوشبختانه روز به روز عرضه میوه‌های فصل در حال افزایش است.

کارگر قیمت کنونی هر کیلو پرتقال تامسون شمال را ۷ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو پرتقال خونی جنوب ۷ تا ۱۱ هزار تومان، پرتقال خونی شمال ۷ تا ۱۰ هزار تومان، پرتقال رسمی جنوب ۱۰ تا ۱۷ هزار تومان، پرتقال رسمی شمال ۷ تا ۱۰ هزار تومان، خیار رسمی ۵ تا ۷ هزار تومان، خیار گلخانه ۵ تا ۷ هزار تومان، سیب زرد دماوند ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان، سیب قرمز دماوند ۴ تا ۸ هزار تومان، سیب زرد لبنانی ۹ تا ۱۵ هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ ۸ تا ۱۲ هزار تومان، گریپ فروت تو سفید ۴ تا ۶ هزار تومان، لیموشیرین ۱۷ تا ۲۲ هزار تومان و کیوی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به قیمت میوه‎های نوبرانه در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو توت سفید با نرخ ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، توت فرنگی جیرفت ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان، توت فرنگی گلخانه ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان، زردآلو شیراز ۳۵ تا ۵۵ هزار تومان، زردآلو کاشان ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، شاه پسند ۴ تا ۷ هزار تومان، طالبی ۴ تا ۸ هزار تومان، ملون ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، هندوانه ۲ تا ۴ هزار تومان، گیلاس ۶۰ تا ۸۰ هزار تومان، گوجه سبز شمال ۱۵ تا ۳۵ هزار تومان و گوجه سبز برغان ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در مغازه‌ها عرضه می‌شود‌.

این مقام مسئول قیمت کنونی هر کیلو بادمجان دلمه‌ای را ۴ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ هر کیلو بادمجان قلمی ۲ تا ۴ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان، باقالی ۲ تا ۴ هزار تومان، برگ مو ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، پیاز شیری ۲ تا ۵ هزار تومان، پیاز زرد ۲ تا ۴ هزار تومان، تره فرنگی ۴ تا ۶ هزار تومان، سیب زمینی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، سیر تازه ۱۴ تا ۱۸ هزار تومان، سیر خشک ۲۳ تا ۲۸ هزار تومان، فلفل تند ریز ۶ تا ۱۰ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۴ تا ۷ هزار تومان و فلفل دلمه گلخانه ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان است.

کارگر ادامه داد: هم اکنون هر کیلو کلم بروکلی با قیمت ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۳ تا ۵ هزار تومان، کاهو رسمی ۲ تا ۴ هزار تومان، کرفس ۴ تا ۶ هزار تومان، کلم سفید و قرمز یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم ۴ تا ۷ هزار تومان، کنگر ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان، گوجه فرنگی ۴ تا ۶ هزار تومان، لوبیا سبز ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۴ تا ۱۸ هزار تومان، نخودفرنگی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان و هویج ۵ تا ۸ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی و قانونی در مغازه های سطح شهر عرضه می شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در پایان درباره آینده بازار میوه گفت: با توجه به آنکه تاکنون گزارشی از شیوع آفت در باغات نداشته‌ایم، پیش بینی می شود که قیمت میوه با آغاز فصل گرما رو به کاهش باشد.

 

تیتر یک
  • پروتکل‌های بهداشتی در همه حوزه‌های انتخاباتی رعایت شود

    رییس جمهور در بازدید از ستاد انتخابات کشور حفظ سلامت و رای مردم را از سوی مجریان انتخابات مورد تاکید قرار داد .

از دست ندهید
بلیط هواپیما