رصد بازار لوازم خانگی؛

قیمت سرسام آور یخچال و فریزر در بازار

کدخبر: 414159
اقتصاد نیوز : یخچال و فریزرهای برند سامسونگ با قیمت 54 تا 86 میلیون تومان در یکی ازجایگاه های یخچال و فریزر های لاکچری یا به عبارت دیگر نجومی ترین وگران قیمت ترین های بازار هستند.

به گزارش اقتصادنیوز ، یخچال و فریزر از آن دسته از کالاهایی است که نمی توان از نبود آن در آشپزخانه چشم پوشی کرد.

قیمت لوازم خانگی یخچال و فریزر، در یکی دو سال اخیر تحت تاثیر  افزایش نرخ ارز  ، خروج ترامپ از برجام ،نرخ تورم ، افزایش تحریم کالاهای اساسی، قطع همکاری شرکت های کره ای از بازار ایران، افزایش قیمت مواد اولیه و ... رشد چشمگیری داشته است و به یکی از دغدغه های بزرگ برای زوج های جوان و خانواده ها تبدیل شده است.

ممنوعیت واردات این کالای اساسی هم باعث جهش قیمت لوازم خانگی شده است؛ به طوری که فروشندگان از ریزش شدید مشتریان به دلیل افزایش قیمت ها خبر می دهند. مشتریان هم  از سر ناچاری یا به سمت کالاهای دست دوم سمساری ها و یا در خوش بینانه ترین حالت به سمت خرید کالاهای قسطی گرایش پیدا کرده اند.

با رشد تکنولوژی صنعت لوازم خانگی و یخچال های  هوشمند هم طیف گسترده ای پیدا کرده و تولیدکنندگان زیادی درسراسر دنیا می کوشند تا همگام با گسترش تکنولوژی در جهان، با شرکت های دیگر رقابت کنند و محصولات با کیفت و بهره وری بیشتر همچنین مقرون به صرفه در اختیار مشتریان خود بگذارند.

تا چند سال پیش، در بازار لوازم خانگی یخچال و فریزر، فروشنده‌ها تمایلی به ارائه محصولات ایرانی نداشتند، چون تقاضا برای برندهای ایرانی بسیار پایین بود. به‌باور مردم، لوازم خانگی ایرانی از تکنولوژی‌ روز دنیا عقب بودند. مردم می‌خواستند با خرید لوازم خانگی مدرن و شیک خارجی، علاوه بر بهره‌مندی از امکانات بیشتر، هم وسیله‌های مقاوم‌تری داشته باشند و هم دکوراسیونی زیباتر.

قیمت موبایل های سامسونگ سری A+جدول

بررسی بازار یخچال و فریزر های موجود در ایران به ما نشان می دهد که یخچال و فریزرهای برند سامسونگ با قیمت 54 تا 86 میلیون تومان در یکی ازجایگاه های یخچال و فریزر های لاکچری یا به عبارت دیگر  نجومی ترین وگران قیمت ترین های بازار هستند.

در ادامه فهرستی از قیمت نجومی یخچال و فریزر در بازار ایران گردآوری شده است:

یخچال

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما