سکه ۹۰ هزار تومان گران شد

کدخبر: 414590
اقتصادنیوز :‌رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: قیمت هر قطعه سکه طرح جدید با حدود ۹۰ هزار تومان افزایش به ۱۰ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان ،ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران اظهار کرد: امروز قیمت هر قطعه سکه طرح جدید نسبت به آخرین معاملات روز گذشته حدود 90 هزار تومان افزایش داشت و با نرخ ۱۰ میلیون و 170 هزار تومان فروخته می‌شود و دیگر محصولات در بازار طلا و سکه نیز با افزایش قیمت اندکی مواجه شدند.

وی با اشاره به وضعیت بازار‌های جهانی بیان کرد:  قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۸۸۳ دلار و ۲۱ سنت رسید. هفته گذشته قیمت فلز زرد به بالاترین رقم از ۸ ژانویه یعنی ۱۸۸۹ دلار و ۷۵ سنت رسیده بود. قیمت طلا در معاملات آتی امروز هم با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۸۸۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

این مقام مسئول در خصوص افت ارزش ارز‌های دیجیتال و تاثیر آن بر بازار‌های داخلی ابراز کرد: افت اخیر ارزش ارز‌های دیجیتال نیز موجب افزایش جذابیت بازار طلا به عنوان یک محل سرمایه گذاری جایگزین شده است. حرکت رو به افزایش قیمت اونس طلا بسیار قوی است و احتمالا در روز‌های آینده به رقم بسیار مهم ۱۹۰۰ دلار خواهد رسید.

این مقام مسئول تصریح کرد: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۳ هزار تومان، هر قطعه سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار‌های داخلی معامله شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما