پاسخ اردکانیان به شایعات برقی؛ قطعی برق هیچ پشت پرده‌ای ندارد

کدخبر: 414725
اقتصاد نیوز : وزیر نیرو در پاسخ به برخی شایعات درباره دلایل قطعی برق گفت: به مردم اطمینان می دهم هیچ پشت پرده و به اصطلاح خارجی ها پلن بی در خصوص قطعی های برق وجود ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رضا اردکانیان افزود: روز گذشته قرار نبود من به مجلس بروم، با دکتر عباسی هماهنگ کرده بودیم که یکشنبه هفته آینده در مجلس باشیم، روز گذشته از همکاران من دعوت شده بود که به علت فشردگی کار، دیر به جلسه کمیسیون انرژی رسیدند. من روز گذشته در جلسه مهم وزارت کشور در حضور استانداران بودم و این مسئله را شب قبل از آن، تلفنی با رئیس کمیسیون انرژی مجلس هماهنگ کرده بودم

وی افزود: هیچ حمله سایبری به صنعت برق کشور صورت نگرفته و وزارت نیرو تمام تمهیدات لازم را دیده تا صنعت برق از حملات سایبری ایمن باشد

 

در اکوایران ببینید:قطعی برق از تهران تا کالیفرنیا

وزیر نیرو گفت: صادرات برق به کشورهای اطراف دلیل قطع برق نیست چرا که در برخی روزها میزان صادرات ناچیز و یا حتی به صفر می رسد.

وی گفت: تنها چیزی که باعث شگفتی ما شد مصرف بالای تولیدکنندگان غیرمجاز رمزارزها بوده و برآورد شده حدود 2000 مگاوات کل مصرف تولیدکنندگان رمز ارز است که از این رقم 321 مگاوات با مجوز و بقیه غیرمجاز است که در تلاش برای شناسایی و قطع انشعاب آنها هستیم.

تیتر یک
  • ارزیابی استراتژیست‌های بازار انرژی از بازگشت نفت ایران

    اقتصادنیوز؛ درحالی‌که مذاکره‌کنندگان ایران، شرکای برجام و آمریکا از ابتدای هفته راند ششم مذاکرات احیای برجام را در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما