معاون وزیر راه و شهرسازی :

دریانوردان در اولویت سوم تزریق واکسن کرونا قرار گرفته اند

کدخبر: ۴۲۲۸۰۶
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:دریانوردان در اولویت سوم تزریق واکسن کرونا قرار گرفته اند.
دریانوردان در اولویت سوم تزریق واکسن کرونا قرار گرفته اند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم گرامی‌داشت روز دریانورد با بیان این‌که در ایام سخت کرونا و با شیوع گسترش این ویروس، لحظه‌ای فعالیت‌های حمل‌ونقل دریایی متوقف نشد گفت: دریانوردان ایثارگرانه به خدمت در این حوزه ادامه دادند و تمامی ارگان‌های دریایی از جمله شرکت های نفت‌کش، نیروی دریایی، سپاه و ارتش شرکت فلات‌قاره  و همچنین شرکت‌های اکتشافی و خدماتی جستجو و نجات دریایی به‌صورت شبانه‌روزی در این حوزه تلاش کردند.

او ادامه داد: تحریم‌های ناجوانمردانه و غیرقانونی باعث شد ناوگان تجاری ما همواره مورد هدف قرار گیرد اما با ایثار و جوانمردی ما توانستیم بر این‌موضوع غلبه کنیم و مشکلات در این حوزه را دریانوردان با همت خود پشت سر گذاشتند.

راستاد با اشاره به این‌که بخش مهمی از مطالبات دریانوردان در رابطه با حقوق و دستمزد بوده‌ است گفت: دریانوردان در خواست داشتند حقوقشان هم‌تراز با نرخ‌های بین‌المللی شود و امیدواریم این موضوع اجرایی شود.

او در ادامه به در اولویت قرار دادن دریانوردان برای تزریق واکسن هم اشاره کرد گفت :بسیاری از این دریانوردان درخواست داشتند که در نوبت واکسیناسیون قرار گیرند و این یکی از مطالبات آن‌ها بود که ما به وزارت بهداشت اعلام کردیم و آن‌ها گفتند که دریانوردان در اولویت سوم قرار دارند تا بخشی از ریسک و و محدودیت‌های آن‌ها مرتفع شود.

این مقام مسئول  در ادامه به مطالبه دریانوردان در حوزه تامین مسکن هم اشاره کرد و گفت: دریانوردان درخواست تامین مسکن داشتند و من از وزیر راه و شهرسازی درخواست می‌کنم تا چاره‌جویی به هر طریقی که امکان پذیر است انجام دهند و اگر رهنمود و همکاری در این زمینه داشته باشند به ارگان‌های دریایی اعلام کنیم.

راستاد در ادامه به قرارداد کاری هم اشاره کرد و گفت: قرارداد مصوب دریایی به‌زودی نهایی می‌شود تا مبنای کار قرار گیرد همچنین امکانات رفاهی مناسب‌تر و لوازم فردی ایمنی هم از دیگر مکاتبات و مطالبات دریانوردان بوده‌است که امیدواریم شرکت ها آن ها را در اولویت خود قرار دهند.

او در ادامه به تسهیل در تمدید گواهینامه هم اشاره کرد و گفت: دریانوردان در این زمینه هم مطالباتی داشتند که ما تلاش می‌کنیم در حداقل زمان ممکن انجام شود.

راستاد تصریح کرد: در دوران کرونا ما سعی کرده‌ایم بدون مراجعه این گواهی‌نامه‌ها را تمدید کنیم تابخشی از مشکلات آن‌ها مرتفع شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به  پرداخت حقوق به‌صورت ارزی هم توسط شرکت کشتیرانی اشاره کرد و گفت :متأسفانه برخی از شرکت‌های کشتیرانی بین‌المللی حقوق را به‌صورت ریالی و معادل کمتر از آن پرداخت می‌کنند.

او ادامه داد: تکرار دوره‌های آموزشی و بازآموزی و تمدید آموزش به‌صورت شفاهی هم برای ناوگان کمتر از سه هزار از دیگر مطالبات دریانوردان بوده‌است و ما همواره سعی کرده ایم این مطالبات دریانوردان را در اولویت خود قرار دهیم.

تیتر یک
کارگزاری مفید