رصد بازار مسکن؛

قیمت آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا در تهران+ جدول

کدخبر: 431320
اقتصاد نیوز : در این گزارش قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های ۱۰۰ متر به بالا در تهران گردآوری شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد،  مشاوران املاک در برخی محله‌های شهر تهران عنوان می‌کنند بخش عمده املاک عرضه شده از سوی سازندگان به بازار، آپارتمان‌های مسکونی بزرگ متراژ هستند که تقاضای کمتری برای آنها وجود دارد.

Untitled-1 copy

به گزارش‌«دنیای اقتصاد»، طی چندسال اخیر بخش زیادی از سازندگان به دلیل ضوابط و مقررات شهرسازی، تمایل بیشتری به ساخت آپارتمان‌های بزرگ متراژ پیدا کرده‌اند این در حالی است که در سمت تقاضا به دلیل کاهش قابل توجه قدرت خرید، تمایل بیشتری به خرید آپارتمان‌های کوچک متراژ وجود دارد. مشاوران املاک در محلات مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند این وضعیت همچنان درباره وضعیت عرضه آپارتمان‌های مسکونی وجود دارد.

به این معناکه بخش عمده واحدهای مسکونی عرضه شده به بازار که به تازگی تکمیل شده و نوساز هستند املاک بزرگ متراژ بیش از 100 مترمربع هستند که با الگوی مصرف در شهر تهران تطابق ندارد. به‌طور معمول آپارتمان‌های کوچک‌تر از 80 متر مربع با الگوی مصرف در تهران همخوانی دارد. شکاف زیادی میان بودجه موردنیازبرای خرید آنها و همچنین قدرت خرید متقاضیان مصرفی وجود دارد.

با این حال یک بررسی میدانی میان واحدهای مسکونی عرضه شده به مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد: در عمده مناطق شهر تهران حتی در نیمه جنوبی شهر که عمدتا تقاضای مصرفی مخاطب اصلی خرید واحدهای مسکونی عرضه شده در آنها هستند، بیش از 100 مترمربع زیربنا دارند.

مشاوران املاک البته اظهار می‌کنند که سازندگانی که در این مقطع زمانی اقدام به عرضه ملک خود کرده‌اند تا حدودی روی قیمت پیشنهادی با خریداران انعطاف به خرج می‌دهند تا از این طریق بتوانند ملک خود را به فروش برسانند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما