رکوردشکنی معاملات بورس در ۱۴۰۰

کدخبر: 436704
اقتصاد نیوز : شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۲۳۵۵واحدی مواجه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 16میلیارد و 56میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 14هزار و 213میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 643هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 2355واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 573هزار و 406واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و بانک ملت شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، فولاد مبارکه اصفهان و فولاد خوزستان با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 7 میلیارد و 57میلیون ورقه به‌ارزش 11هزار و 424میلیارد تومان در 834هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 75واحد رشد کرد و در ارتفاع 22هزار و 803واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، فولاد هرمزگان جنوب و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و سرمایه‌گذاری صبا تامین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما