کاهش قیمت نفت به 70 دلار

کدخبر: 437498
اقتصاد نیوز : با افزایش ذخایر بنزین آمریکا و در آستانه نشست اوپک پلاس که انتظار می‌رود افزایش تولید خود تا پایان ماه دسامبر را ادامه دهد، قیمت نفت در معاملات امروز به 60.86 دلار در هر بشکه کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از فارس،  با افزایش ذخایر بنزین آمریکا و در آستانه نشست اوپک پلاس که تاجران انتظار دارند این گروه سیاست افزایش ماهانه 400 هزار بشکه در روز خود را تا پایان ماه دسامبر ادامه دهد، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.

رویترز گزارش داد، هر بشکه نفت برنت با 77 سنت کاهش 70.86 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 80 سنت کاهش 67.70 دلار معامله شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر بنزین این کشور در هفته گذشته 1.3 میلیون بشکه افزایش یافته و به 227.2 میلیون بشکه رسیده است. این درحالی است که تحلیلگران انتظار کاهش 1.6 میلیون بشکه ای را داشتند.

ذخایر نفت خام این کشور 7.2 میلیون بشکه هفته گذشته کاهش یافته است و به 425.4 میلیون بشکه رسیده است. انتظار تحلیلگران کاهش 3.1 میلیون بشکه بوده است.

از آنجایی که تولید نفت و گاز در خلیج مکزیک به تدریج در حال بازگشت به حالت قبل از طوفان است، انتظار می رود قیمت نفت همچنان کاهشی باشد. هرچند که تحلیلگران می گویند احیای پالایشگاه های لوئیزیانا هفته ها زمان می برد.

در عین حال، کشورهای صادرکننده نفت خام (اوپک) و هم پیمانانشان موسوم به اوپک پلاس امشب برای بحث و گفتگو در مورد افزایش توافق شده قبلی به میزان 400 هزار بشکه در روز طی چند ماه آینده نشست دارند.

سه منبع آگاه در اوپک پلاس گفتند اوپک پلاس در نشست روز چهارشنبه احتمالا سیاست تولید نفت خود را تغییر نخواهد داد و به برنامه افزایش تولید ملایم خود ادامه خواهد داد.

همچنین این گروه در نشست کمیته فنی خود در روز گذشته، پیش بینی رشد تقاضا در سال 2022 را به روزانه 4.2 میلیون بشکه افزایش دادند درحالی که پیش بینی قبلی 3.28 میلیون بشکه در روز بود. 

همچنین، تولید نفت اوپک در ماه آگوست به بالاترین میزان از آوریل 2020 برابر با 26.93 میلیون بشکه در روز رسیده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما