چرا خودروی تسلا ناگهان گران شد ؟

کدخبر: 450223
اقتصادنیوز :‌ثبت یک سفارش خرید برای 100 هزار خودروی تسلا از سوی یک موسسه باعث شد تا ارزش این شرکت خودروسازی به میزان قابل توجهی بالا رود.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، اخیرا شرکت اجاره دهنده خودروی هرتز، برای خرید صد هزار دستگاه خودروی تسلا ثبت سفارش کرده و این مسأله باعث شده تا ارزش شرکت خودروسازی تسلا 15 درصد رشد کند.

در معاملات شب گذشته برای نخستین بار در تاریخ تسلا ارزش این شرکت خودروسازی از مرز یک تریلیون دلار عبور کرد و به 1.45 میلیارد دلار رسید. تا پایان روز معاملاتی ارزش تسلا حتی تا 1.13 تریلیون دلار هم بالا رفت.

از آنجا که ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان 22.4 درصد سهام تسلا را در اختیار دارد، ارزش خالص دارایی‌های وی نیز تا 253.5 میلیارد دلار بالا رفت.

در ماه سپتامبر بود که ارزش دارایی‌های ماسک از 200 میلیارد دلار عبور کرد و وی توانست جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون را پشت سر بگذارد. حتی تا پیش از معاملات دیروز فاصله ثروت ماسک و بزوس 55 میلیارد دلار بود و حالا به نزدیک 88 میلیارد دلار رسیده است.

طی دو هفته گذشته بسیاری از سهامداران تلاش کردند تا آنجا که می‌توانند سهام تسلا بخرند و همین مسأله باعث شد تا شاهد رشد بیشتر سهام تسلا در وال استریت باشیم.

ارزش سفارش صد هزار خودرویی شرکت هرتز به تسلا 4.2 میلیارد دلار برآورد می‌شود، اما توانسته ارزش بازار این خودروساز آمریکایی را چند صد میلیارد دلار بالا ببرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما