معامله گران به سمت سودگیری می روند؟

نگاه سکه به بازار طلا و دلار /پیش بینی قیمت سکه

کدخبر: 453016
اقتصادنیوز: در معاملات پشت خطی قیمت سکه دیشب در ساعت20:42 دقیقه بر روی 12 میلیون و 205 هزار تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت شنبه شب 160 هزار تومان بالا تر بود. همچنین نسبت به قیمت نقدی سکه در بازار دیروز 55 هزار تومان گران تر بود.

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت سکه روز گذشته از مرز 12 میلیون تومان عبور کرد و در نهایت  170 هزار تومان بر ارزش خود افزود و با 12 میلیون و 150 هزار تومان معامله شد.

 در معاملات پشت خطی قیمت سکه دیشب  در ساعت20:42 دقیقه  بر روی 12 میلیون و 205 هزار تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت شنبه شب 160 هزار تومان بالا تر بود. همچنین نسبت به قیمت نقدی سکه در بازار دیروز 55 هزار تومان گران تر بود.

Untitled-23

معامله گران به استقبال افزایش قیمت رفتند

با این حساب  می توان  پیش بینی کرد که معامله گران سکه فردایی به استقبال افزایش قیمت سکه در بازار امروز 17 آبان 1400 رفته اند.

 سکه در صورتی که از مقاومت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عبور کند، حتی با فشار تقاضای بیشتری مواجه خواهد شد. با این حال، در صورتی که فلز گران‌بهای داخلی از مقاومت یاد شده عبور نکند، امکان برگشت سکه به ابتدای کانال ۱۲ میلیون تومانی وجود خواهد داشت.

سکه در ۲روز ابتدایی هفته جاری نزدیک به ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رسانده و ممکن است برخی معامله‌گران بخواهند از خریدهای قبلی خود سودگیری کنند.

در این میان شماری از معامله‌گران باور دارند که وضعیت آتی بازار سکه به روند قیمت دلار بستگی دارد. برخی فعالان باور دارند در صورتی که دلار به بالای مرز ۲۸ هزار تومانی برود، سکه امامی نیز به روند افزایشی ادامه خواهد داد.

با این حال، برگشت اسکناس آمریکایی به زیر محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان می‌تواند قدرت نیروهای کاهشی در بازار سکه را بیشتر کند.

در این میان برخی از سکه‌بازان نیز نگاه ویژه‌ای به رفتار اونس طلا در هفته جاری دارند. در صورتی که اونس طلا بتواند به بالای محدوده هزار و ۸۲۰ دلار برود، قدرت افزایشی‌های بازار سکه بیشتر نیز خواهد شد. افزایش اونس طلا در ۲ روز انتهایی هفته گذشته یکی از مهم‌ترین دلایل تقویت قیمت سکه در ابتدای هفته جاری بود.

پشت خطی2

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما